Stagnál a német fogyasztói bizalom
A gazdasági várakozások a német lakosság körében javultak októberben, ugyanakkor a jövedelmek alakulására vonatkozó várakozások, valamint a vásárlási hajlandóság csökkenést mutatott. Összességében a fogyasztói bizalom stagnált októberben, azonban az előremutató novemberi adat elmaradt az elemzői várakozásoktól – közölte a Gfk piackutató intézet szerdán.
A GfK piackutató intézet előre tekintő felmérésének eredményeképp a német fogyasztói bizalmi index novemberi értéke változatlanul 4,9 pont maradt a felülvizsgált októberi 4,9 pontos érték után, holott az előzetes várakozások 5,2 pontra történő javulásra számítottak. A vásárlási hajlandóság alindex értéke októberben 8,2 ponttal 22,5 pontra csökkent az előző hónapban mért 30,7 pontról.
A gazdasági várakozások már ötödik hónapja mutat emelkedést októberben, miután az index értéke 2,5 ponttal 56 pontra emelkedett. A jövedelmek alakulására vonatkozó várakozások alindex értéke októberben azonban 9,2 ponttal 36 pontra csökkent, amely megegyezik az augusztusi értékkel – írja a ProfitLine.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A GVH vizsgálatai szerint nem a kiskereskedelem a ludas az áremelkedésekben
Nem a kiskereskedelem a felelős a tej, a tejtermékek és…
Tovább olvasom >Iskolakezdés: átlagosan 50-75 ezer forinttal terveznek a családok
A REGIO JÁTÉK friss felmérése szerint a 2025-ös iskolakezdés átlagosan…
Tovább olvasom >Magyar sertéshús-külkereskedelem: drámai visszaesés az első öt hónapban
Miközben a világ meghatározó sertéshúspiacain – így az Egyesült Államokban,…
Tovább olvasom >