Spanyolországban héthavi mélypontra mérséklődött a fogyasztói árak növekedése májusban
Spanyolországban a fogyasztói árak éves növekedése 2,0 százalékra, tavaly október óta a legalacsonyabbra csökkent májusban az áprilisi 2,2 százalékról – derült ki a spanyol statisztikai hivatal (Instituto Nacional de Estadística – INE) végleges adataiból.
A június elején közzétett előzetes becslésben némileg alacsonyabb, 1,9 százalékos májusi infláció szerepelt.
A spanyol statisztikai hivatal közleménye szerint az éves infláció májusi lassulásához főként a szabadidős és kulturális szolgáltatások, a lakhatás és közműdíjak, valamint a villamos energia árának alakulása járult hozzá.
A lakhatás és közműdíjak éves szintű drágulása 3,8 százalékra lassult az áprilisi 4,2 százalékról, míg a szabadidős és kulturális szolgáltatások ára 2,2 százalékkal emelkedett éves szinten az előző havi 2,7 százalékos növekedést követően.
Az élelmiszerek és alkoholmentes italok ára 2,5 százalékos növekedést mutatott éves összevetésben, szemben az előző hónapban jegyzett 2,0 százalékos emelkedéssel.
Havi bázison 0,1 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak májusban az áprilisi 0,6 százalékos növekedést követően, szemben az előzetes becslés alapján közölt stagnálással.
Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított éves maginfláció az előző havi 2,4 százalékról 2,2 százalékra mérséklődött májusban.
Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex (HICP) éves növekedési üteme az előző havi 2,2 százalék után 2,0 százalék volt az év ötödik hónapjában, havi szinten pedig stagnálást jegyeztek fel az előző havi 0,6 százalékos növekedés után.
Kapcsolódó cikkeink
Belép Portugáliába és Spanyolországban szépségápolással bővít a Zalando
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Gyorsult az élelmiszerinfláció Németországban szeptemberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Több mint 100 üzletet korszerűsített a Covirán Spanyolországban és Portugáliában
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Októberben folytatódott a kilátások javulása, a GKI konjunktúra indexe tizenhárom havi csúcsára ért fel
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A Trade Airlines járatai leszálltak – fotók és videók
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >GfK tanulmány: Így változott az európai kereskedelmi vásárlóerő 2025
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >