Spanyolországban hathavi mélypontra lassult az infláció áprilisban
Spanyolországban a fogyasztói árak éves növekedése az előzetes becsléssel összhangban 2,2 százalékra, tavaly október óta a legalacsonyabbra csökkent áprilisban a márciusi 2,3 százalékról – derült ki a spanyol statisztikai hivatal (Instituto Nacional de Estadística – INE) szerdán közzétett végleges adataiból.
A spanyol statisztikai hivatal közleménye szerint az éves infláció áprilisi lassulásához főként a lakhatás és közműdíjak, a villamos energia, valamint a gáz és az üzemanyagok árának alakulása járult hozzá.
A lakhatás és közműdíjak éves szintű drágulása 4,2 százalékra lassult a márciusi 5,7 százalékról, míg a szállítási szolgáltatások ára 1,6 százalékkal csökkent az előző hónapban jegyzett 0,9 százalékos mérséklődést követően.
Az élelmiszerek és alkoholmentes italok ára lassuló ütemben, 2,0 százalékkal emelkedett az előző hónapban regisztrált 2,4 százalékos növekedés után. Az alkohol és dohánytermékek drágulása ugyancsak mérséklődött, az előző havi 3,1 százalékról 2,6 százalékra.
Havi bázison az előzetes becslésnek megfelelően, 0,6 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak áprilisban a márciusi 0,1 százalékos növekedést követően.
Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított éves maginfláció az előző havi, 2021 novembere óta a legalacsonyabb szintet jelentő 2,0 százalékról 2,4 százalékra gyorsult áprilisban.
Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex (HICP) éves növekedési üteme az előző havival és az előzetesen közölttel megegyezően 2,2 százalék volt az év negyedik hónapjában, havi szinten pedig 0,6 százalékos emelkedést jegyeztek fel az előző havi 0,7 százalékos növekedés után.
Kapcsolódó cikkeink
Rekordmélyre zuhant az innováció a spanyol FMCG-piacon
Spanyolországban 15 év alatt 48%-kal esett vissza az új termékek…
Tovább olvasom >Olaszországban 1,7 százalékra gyorsult az infláció júniusban
Olaszországban az elemzők által várttal összhangban 1,7 százalékkal nőttek a…
Tovább olvasom >Az AI és a saját márkák révén nőtt az Eroski nyeresége
A spanyol Eroski kiskereskedelmi lánc a 2025-ös pénzügyi év első…
Tovább olvasom >További cikkeink
Rekordszinten a vállalatvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása…
Tovább olvasom >Kismértékben emelkedett a FAO élelmiszerár-indexe júniusban a hús, tejtermékek és növényi olajok drágulása miatt
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) pénteki jelentése szerint az élelmiszer-alapanyagok…
Tovább olvasom >Mitől tízszereződhet meg egy-egy bor ára?
Kevesebben vannak világszerte, mint ahány ember járt az űrben, számuk…
Tovább olvasom >