Védeni kell a tengerparti nyaralókat
Üdvözölte pénteken Viviane Reding, az Európai Bizottság alapjogok biztosításáért felelős tagja, hogy Spanyolország javítani kíván a tengerparti ingatlantulajdonosok jogbiztonságán.
A luxemburgi biztos azt követően nyilatkozott, hogy a spanyol kormány javaslatot tett a tengerpartról szóló törvény módosítására. A jogszabály a teljes partvonal mentén közterület létrehozásával hivatott megvédeni a helyi természetes környezetet. Ám a parti sávban ingatlannal rendelkezők szerint ez sérti a jogaikat, köztük a szabad mozgáshoz való jogukat. A módosítási javaslat szerint a törvény a tengeri környezet hatékony védelme mellett biztosítaná az ingatlantulajdonosok jogvédelmét, továbbá ösztönözné a gazdasági, illetve egyéb szabadidős és turisztikai tevékenységeket is.
Spanyolországban mintegy 2,3 millió, más uniós tagországból származó állampolgár él, köztük körülbelül 367 ezer brit, 238 ezer német, 225 ezer francia, 99 ezer olasz, 52 ezer holland és 17 ezer ír.
(MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Drágultak a nemzetközi élelmiszerárak a közel-keleti konfliktus energiaár-felhajtó hatása miatt
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Már minden huszadik azonnali fizetés a qvik rendszerén keresztül fut
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Zabalapú „feta” nyerte a német Lidl és a ProVeg „sajtinnovációs” versenyét
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

