Spanyolország ismét rekordszámú turistát fogadott tavaly
Spanyolország ismét rekordszámú turistát fogadott tavaly – derült ki a spanyol ipari, kereskedelmi és turisztikai minisztérium internetes oldalán olvasható jelentésből.
A spanyol statisztikai hivatal legfrissebb adatai szerint a dél-európai országba 83,7 millió külföldi turista látogatott el 2019-ben, 1,1 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
A legtöbben, 18 millióan az Egyesült Királyságból érkeztek. Németország 11,2 millió turistával a második, Franciaország 11,1 millióval a harmadik helyre került a ranglistán.
Ahogy már évek óta, tavaly is Katalónia volt a turisták legfőbb úti célja, mintegy 19,4 millióan választották. A kelet-spanyolországi autonóm közösséget a Baleár-szigetek és a Kanári-szigetek követi 13,7 millió és 13,1 millió látogatóval.
A külföldi turisták 92 millió eurót meghaladó összeget költöttek Spanyolországban a múlt évben – állapította meg a jelentés, hozzátéve, hogy ez 2,8 százalékos növekedés egy év alatt.
Isabel Oliver turizmusért felelős államtitkár szerint a rekord turistaszám az ágazat dinamizmusát mutatja egy olyan esztendőben, amikor a Brexit és a brit Thomas Cook utazási iroda csődje is nehézséget okozott. Ennek alapján bíznak abban, hogy Spanyolország az idén is a nemzetközi turizmus élvonalában képes maradni. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Prága is a tömegturizmus csapdájában vergődik
Prága világhírű látnivalói minden évben turisták millióit vonzzák, de a…
Tovább olvasom >Siófok volt a legnépszerűbb belföldi, vidéki úti cél tavaly
Siófok ismét az ország legnépszerűbb vidéki úti célja lett a…
Tovább olvasom >Több száz termék árát csökkentette mintegy 40%-kal a spanyol DIA
A spanyol DIA szupermarket-lánc több mint 200 termék árát csökkentette…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége kihirdette az Év Szállodája 2024 pályázat nyerteseit!
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége 2025. januárjában írta ki…
Tovább olvasom >Elboronáljuk – A nap videója
De nem is akárhogyan! Fantasztikus ötlet – emberi kreativitás, AI-segítség…
Tovább olvasom >Quadratisch, demokratisch, gut – A nap képe
Menj szavazni – üzeni egy demokratikus csokoládé. Hétfő reggel már…
Tovább olvasom >