Sorra nyeri a külföldi megbízásokat a Laurel
Magyarországon visszatartják fejlesztéseiket a vállalatok, ezért kinőtte hazai piacát és külföldön terjeszkedik tovább a kereskedelmi informatikában vezető Laurel Cégcsoport – jelentette be a XXIV. Vezérigazgató Találkozó informatikai kerekasztal beszélgetésén a társaság ügyvezetője. A Laurel Szlovákiában, Ukrajnában, Oroszországban és az Egyesült Államokban nyert el évekre szóló megbízásokat. A cég ugyanakkor továbbra is Budapesten és Székesfehérváron tartja fejlesztői bázisát, innovációihoz folyamatosan keresi a képzett szakembereket.
Bár a Laurel Cégcsoport Magyarországon a válság ellenére is kiszámíthatóan, stabilan fejlődik, az intenzív növekedéshez elengedhetetlenné vált a külföldi terjeszkedés – jelentette be a társaság ügyvezetője az ausztriai Frauenkirchenben tartott XXIV. Vezérigazgató Találkozó informatikai kerekasztal beszélgetésén. Mint Bessenyei István elmondta, a világszínvonalon szolgáltatni képes szaktudásra igény van külföldön is, ezért elsőként Szlovákiában, majd Ukrajnában, Oroszországban és az Egyesült Államokban is sikerült hosszú távú megbízásokat elnyerni. A Laurel Retail USA ezen kívül egyedülálló újdonság kifejlesztésére is készül a közeljövőben – de a tervekről ennél többet nem árult el a vezető.
Bessenyei István ugyanakkor kijelentette, a nagyszámú megbízás és a számos innováció miatt új kollégákat, csapatokat kell bevonni, így folyamatosan keresik a megfelelő szakembereket az új trendekhez szükséges fejlesztésekhez. A kezdetben 14 fővel induló, mára 200 embert foglalkoztató, hét tagvállalatból álló cégcsoport a külföldi terjeszkedés ellenére Magyarországon tartja kutatási és fejlesztési bázisát, itt van az a felhalmozott szaktudás, amelyből kiindulhatnak az üzleti informatikai projektek. A cégcsoport az elmúlt félévben 14 százalékos növekedéssel közel 2,4 milliárd forintos rekorderedményt ért el.
Az informatikai kerekasztal beszélgetés résztvevői egyetértettek abban, Magyarországon a vállalatokra az a jellemző, hogy bár kívánnának fejleszteni, most inkább csak kisebb, halaszthatatlan beruházásokra költenek, a nagyobb invesztíciókat eltolják. Ma az informatikai innovációkba fektetett tőke nehezen térül meg itthon, a hazai kereslet várakozáson aluli.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A Lidl bemutatta tizedik, jubileumi szakácskönyvét
A Lidl bemutatta 10. szakácskönyvét, amely közel 4 millió megjelent…
Tovább olvasom >Magyar női vízilabda támogatója lett a Helia-D
Együttműködési megállapodást jelentett be a Helia-D és az UVSE Vízilabda…
Tovább olvasom >Kacsából és a libából nagyjából ilyenkor esszük meg az éves mennyiséget
Hazánkban a kacsa- és a libahús fogyasztása döntően az ünnepi…
Tovább olvasom >