Sikeresnek ítélték a Hungarikumok hétvégéjét
Véget ért a Budai Várban az első Hungarikum Hétvége, amelynek négy napja alatt megközelítőleg 9 ezren látogattak ki a rendezvényre és ismerkedtek meg a 41 hungarikummal. A legnépszerűbb hungarikumok a Tokaji borok és a pálinkák mellett a kolbászok és szalámik voltak, de a látogatók között osztatlan sikert arattak az olyan látványosságok, különlegességek, mint a 100 éves szikvízkészítő-gép és a pálinkafagyi.
„A rendezvény fő célja teljesült. Rengeteg család, számos külföldi turista látogatott el a rendezvényünkre, amelyet jövőre is megrendezünk” – emelte ki Pap Krisztián, a szervező Magyar Ízek Alapítvány alapítója.
Jövőre újra megrendezik a rendezvényt, ahol bemutatkozhatnak majd az új hungarikumok, köztük a Szerencsi csoki is.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Történelmi utazás a magyar bor nyomában – Egerben folytatódik a Rubicon és az MKIK előadássorozata
Május 15-én Egerben folytatódik a Rubicon Intézet és a Magyar…
Tovább olvasom >Gulyáságyúval és tacskófutammal indul a food truck szezon
Több száz éves „food truckok” érkeznek a Kincsem Parkba –…
Tovább olvasom >Május 13-án startol a 44. Országos Borverseny – Dr. Nagy István agrárminiszter fővédnöksége mellett nyitják meg a rangos eseményt
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) 2025. május 13-án rendezi meg…
Tovább olvasom >