Sikeres szereplés az EuroSkills-en

Szerző: Trade Horeca Dátum: 2012. 10. 09. 11:26

Úgy látszik, a szakma mostanában már nem bízza a magyar szakácsok részvételét a nemzetközi versenyeken a véletlenre: ezúttal az évtizedek óta hagyományosan kétévente megrendezett szakmák ifjúsági versenyére, az EuroSkills 2012-re nem írtak ki válogatót szakács kategóriában: az utóbbi évek „sikeremberét”, Berki Zsoltot delegálták a megmérettetésre. Zsolt már 2009-ben jól helytállt a hasonló jellegű, de világszintű versenyen, a WordSkills-en, amit a szakmák olimpiájának is hívnak: magas pontszámával elnyerte az „Award of Excellence” minősítést. Következő évben korábbi felkészítő tanárával, Tóth Tamással negyedikek lettek a Global Chefs Challenge melegkonyhás verseny közép-európai kontinentális elődöntőjén, 2011-ben pedig Kostyál Gábor comis-jaként részt vett a Bocuse d’Or európai elődöntőjében is.

A jeleneleg a Chateau Visz séf-helyetteseként dolgozó fiatal szakember ezúttal is szállította a jó eredményt, a lehetséges 600-ból 525-öt szerzett, egyetlen ponttal lemaradva a dobogóról. (Képünkön: Berki Zsolt egy korábbi versenyre készül.)

Ugyanezen a versenyen a pincérek között bronzérmet nyert Kasko Jessica, aki a BGF Kereskedelmi, Vendéglátópari és Idegenforgalmi Karának hallgatója. (Mint ismeretes, a WorldSkills-szel ellentétben az EuroSkills-en a cukrászok nem mérik össze tudásukat).