Rovarhoteleket „nyitott” az ALDI
Újabb lépéssel támogatja az ALDI a fenntarthatóságot: a vállalat biatorbágyi méhecskeháza után most hét városban nyitott rovarotthonokat, amelyek a virágok beporzásához nagymértékben hozzájáruló, emberekre ártalmatlan beporzó rovaroknak nyújtanak menedéket.

Különösen télen hasznosak
Az ALDI biatorbágyi logisztikai és igazgatási központjánál már 2016 óta működik egy öt méhcsaládnak otthont nyújtó méhecskeház. Az áruházlánc együttműködik a Soproni Egyetemmel, és közösen egy biomonitoring rendszert üzemeltetnek, amely a terület környezeti állapotáról szolgáltat adatokat. Az egyetem megvizsgálja a méhkaptárból származó mintákat, illetve összevetette azokat egy kontrollméhészetből származó minták értékével. Ennek alapján az egyetem javaslatokat fogalmazott meg az ALDI székhelyének környezeti fejlesztésére.
Az áruházlánc újabb lépéssel szeretné felhívni a figyelmet a beporzó rovarok fontosságára, egyúttal menedéket nyújtani számukra. Az ALDI elkötelezett amellett, hogy hozzájáruljon e kulcsfontosságú szervezetek élőhelyeinek a megőrzéséhez és kialakításához, ezért együttműködik Sipos József növényorvossal és agrármérnökkel. A szakértő segítségével országszerte hét településen olyan rovarhoteleket alakítottak ki, amelyek specifikusan a beporzók számára kedvező környezetet biztosítanak. A rovarhotelek telepítése nemcsak a beporzók védelmét szolgálja, hanem a helyi ökoszisztéma gazdagításával hozzájárul a fenntartható környezet kialakításához. Biatorbágy mellett Gödöllőn a Kastélyparkban, Pakson a Balogh Antal Gimnáziumnál, Pécsett a Koch Valéria Iskolaközpontnál, Szegeden a Honfoglalás Parkban, Szolnokon a Bagolyvár Vadasparkban, Nyíregyházán pedig Sóstófürdőn adták át a rovarotthonokat. Pécsett, Pakson és Gödöllőn pedig rendhagyó biológiaórát tartott Sipos József.
„A beporzók olyan állatok, amelyek elsősorban táplálkozásuk során virágról virágra szállítják a növények örökítőanyagát, a virágport, és ezzel biztosítják a szaporodásukat. A növények és állatok ilyen jellegű kapcsolata mintegy 150–200 millió évre tekint vissza. Mára csak Magyarországon a háziméh mellett több mint 700 méhfaj (ideértve a poszméheket, a mézelő méheket és a magányos méhfajtákat), valamint lepkék, különféle darazsak, légyfélék, molyok, bogarak, összességében több ezer faj végzi ezt a munkát. A beporzók tevékenysége összességében a szárazföldi zárva termő virágos növények 80 százalékát érinti”
– mondta Sipos József.
„Széles körű fenntarthatósági lépéseink között lényeges intézkedés, hogy felhívjuk a figyelmet a beporzók védelmére. Élelmiszer-kereskedőként kiemelten fontos számunkra, hogy továbbra is fennmaradjon az ökoszisztéma, bennük a rovarokkal. Mostani intézkedésünk nem csupán egy felelősségvállalási lépés, hanem arra ösztönöz, hogy minél többen tegyenek lépéseket a környezetvédelem és a biológiai sokféleség megőrzése érdekében”
– mondta Bernhard Haider, az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. országos ügyvezető igazgatója.
Kapcsolódó cikkeink
Brandépítés a fesztiválokon
A fesztiválok mára a márkák számára nem csupán szponzorációs felületek,…
Tovább olvasom >Élelmiszerpazarlás-csökkentő platformot indít a Too Good To Go
A Too Good To Go új, mesterséges intelligenciával támogatott platformot…
Tovább olvasom >Szeptemberben bezárja online üzletét az Aldi Németországban
Németországban bezárja közös online üzletét az Aldi Nord és az Aldi…
Tovább olvasom >További cikkeink
MEGJELENT A TRADE MAGAZIN LEGFRISSEBB SZÁMA!
Büszkeséggel mutatjuk be a Trade magazin legújabb, 2025/4. számát, amelynek…
Tovább olvasom >Húsvétra a hagyományos sonkát keresik a legtöbben
Húsvétra a hagyományos, lassú pácolású sonkát keresik a legtöbben, de…
Tovább olvasom >A csirkemell a kedvenc – újra emelkedik a húsfogyasztás Magyarországon
A hazai vásárlók továbbra is a baromfihúst részesítik előnyben –…
Tovább olvasom >