Romlott az ifo harmadik negyedévi világgazdasági hangulatindexe
Romlott a müncheni ifo gazdaságkutató intézet világgazdasági hangulatindexe a harmadik negyedévre vonatkozóan a hétfőn az MTI-hez eljuttatott World Economic Survey (WES) felmérés eredménye alapján.
Az ifo gazdaságkutató intézet (ifo Institut – Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung an der Universität München e.V.) világgazdasági hangulatindexe és annak mindkét összetevője, az aktuális helyzet és a kilátások megítélése is romlott a harmadik negyedévben az előző negyedévhez képest. Az ifo 116 ország 1173 gazdasági szakértője bevonásával készítette el legfrissebb WES felmérését.
A felmérés alapján a világgazdasági hangulatindex mínusz 10,1 pontra csökkent a harmadik negyedévre vonatkozóan az előző negyedévi mínusz 2,4 pontról.
Az aktuális helyzet megítélését számszerűsítő mutató mínusz 5,4 pontra csökkent plusz 1,4 pontról. A kilátások megítélésének mutatószáma pedig mínusz 14,7 pontra csökkent mínusz 6,1 pontról.
Regionális bontásban az összesített hangulatindex minden földrajzi régióban romlott. A fejlett országokban, valamint az ázsiai fejlett és fejlődő térségekben mind az aktuális helyzet, mind a kilátások megítélése romlott. Ezzel szemben Latin-Amerikában, a szovjet utódállamokban, a Közel-Keleten és Észak-Afrikában csak az aktuális helyzet megítélése romlott, a kilátások indexe javult.
Az ifo szakértői a felmérés alapján a világgazdasági aktivitás jelentős romlására számítanak. A felmérésbe bevont szakértők visszaesést várnak mind a lakossági fogyasztásban, mind a vállalati beruházásokban, valamint a rövid és hosszú lejáratú kamatok csökkenésére számítanak. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Rettegnek a kereskedelmi háborútól a cégvezetők
A globális üzleti szektor szereplőinek csaknem kétharmada tartja igen komoly…
Tovább olvasom >Gyors növekedés előtt áll az online és diszkont élelmiszer-kereskedelem
Az online és diszkont élelmiszer-kereskedelmi csatornák fogják várhatóan a leggyorsabb…
Tovább olvasom >Romlott szeptemberben az ifo német üzleti hangulatindexe
Az aktuális helyzet romló megítélése miatt lényegesen alatta maradt a…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: novemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 4,1, az előző havit 0,6 százalékkal haladta meg
2024. novemberben a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint…
Tovább olvasom >NGM: láthatóan kezd visszatérni a lakosság bizalma
A kormány azon dolgozik, hogy a gazdaság jobban teljesítsen, így…
Tovább olvasom >Fidelity Kitekintés 2025: Az USA készen áll a reflációra
A republikánusok fölényes győzelme a novemberi választásokon jelentősen megváltoztatta a…
Tovább olvasom >