Romlott a fogyasztói hangulat az Egyesült Államokban júliusban
Az Egyesült Államokban júliusban a vártnál nagyobb mértékben, immár a harmadik hónapban csökkent, ezzel a gazdasági növekedés várható lassulására utal a Conference Board gazdaságkutató intézet fogyasztói hangulatindexe.
A Conference Board honlapján publikált jelentés alapján a fogyasztói bizalmi index júliusra vonatkozóan 2,7 ponttal 95,7 pontra csökkent a júniusi 98,4 pontról. Elemzők 97,2 pontot vártak júliusra.
Az index elemein belül az aktuális helyzet megítélését számszerűsítő mutató értéke – amely a fogyasztóknak a jelenlegi üzleti és munkaerőpiaci feltételekről adott értékelésén alapul – 141,3 pontra csökkent az előző havi 147,2 pontról. A fogyasztók jövedelmi, üzleti és munkaerőpiaci feltételekre vonatkozó rövid távú kilátásait számszerűsítő mutató értéke pedig 65,8-ról 65,3 pontra csökkent.
„A fogyasztói bizalom júliusban már a harmadik egymást követő hónapban csökkent” – mondta Lynn Franco, a Conference Board gazdasági mutatókért felelős vezető igazgatója. „A csökkenést elsősorban az aktuális helyzet romló megítélése okozta – ami a gazdasági növekedés lassulása jeleként értékelhető a harmadik negyedévre vonatkozóan. A kilátások megítélése pedig viszonylag stabil maradt ugyan, de jóval a 80-as érték alatt maradt, ami arra utal, hogy továbbra is fennáll a recesszió kockázata. Az inflációval kapcsolatos aggodalmak – különösen a benzin- és élelmiszerárak emelkedése – továbbra is nyomasztották a fogyasztókat” – tette hozzá.
Azzal párhuzamosan, ahogy a Fed az infláció megfékezése érdekében emeli a kamatlábakat, az autók, a lakások és a nagyobb háztartási gépek beszerzésének a szándéka tovább mérséklődött. Az infláció és a további kamatemelések valószínűleg továbbra is erőteljesen hátráltatják majd a tartós fogyasztási cikkek beszerzésére irányuló szándékot, és ezzel a gazdasági növekedés ütemét is – mutatott rá a Lynn Franco. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az amerikai kiskereskedelmi forgalom a vártnál jelentősebben bővült júliusban
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál jelentősebben bővült a…
Tovább olvasom >Júliusban lassult az infláció az Egyesült Államokban
Júliusban a várakozásoknak megfelelően lassult az infláció és a maginfláció…
Tovább olvasom >Az élelmiszer- és energiaárak nélkül kalkulált maginflációs ráta havi bázison nem változott az USA-ban
A várakozások alatt alakult júliusban a termelőiárak emelkedése mind havi,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >