Romániában 4,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom az első félévben
Romániában 4,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene az első fél évben a tavalyi hasonló időszakhoz képest – közölte kedden a román országos statisztikai intézet.
A növekedés az élelmiszerek, italok és dohánytermékek eladásának köszönhető elsősorban, amely 11,5 százalékkal bővült a vizsgált időszakban. Az üzemanyag eladása is 5,8 százalékkal nőtt, a nem élelmiszerek értékesítése 0,9 százalékkal esett vissza.
Júniusban az előző hónaphoz képest a kiskereskedelmi forgalom volumene 4,2 százalékkal nőtt, a tavalyi hatodik hónaphoz képest a bővülés 7,9 százalék volt. Éves összevetésben az élelmiszer, az italok és a dohánytermékek eladása nőtt meg a legnagyobb mértékben, 22 százalékkal.
A román kormány júniustól terjesztette ki az élelmiszerekre, a nem szeszes italokra és a közétkeztetésre a 9 százalékos kedvezményes áruforgalmi adót a 24 százalékos általános kulcs helyett.
Tavaly egész évben 7 százalékkal nőtt Romániában a kiskereskedelmi forgalom volumene a 2013-as évhez képest. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A német kiskereskedelmi forgalom csökkent áprilisban havi szinten
Németországban reálértéken 1,1 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom áprilisban havi…
Tovább olvasom >Tavaly kilenc százalékkal nőtt a Lidl forgalma Romániában
A Lidl Romania 2024-ben erőteljes növekedést könyvelhetett el: az üzletlánc…
Tovább olvasom >Lengyelországban gyorsult a kiskereskedelmi forgalom növekedése és csökkent a munkanélküliség áprilisban
Lengyelországban a márciusi csökkenés után áprilisban erőteljesen, 2022 májusa óta…
Tovább olvasom >További cikkeink
Orbán Viktor: az árréscsökkentést új termékekre is be fogjuk vezetni, ha szükséges
Az árrésszabályozást fenn kell tartani, mert az indokolatlan áremelésekkel szemben…
Tovább olvasom >Egészséges, rostban és fehérjében gazdag húskészítményeket fejlesztettek ki Debrecenben
Új, egészségvédő, rostban és fehérjében gazdag, egyedi bioaktív hatóanyagokat tartalmazó…
Tovább olvasom >A német kiskereskedelmi forgalom csökkent áprilisban havi szinten
Németországban reálértéken 1,1 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom áprilisban havi…
Tovább olvasom >