Rengeteg magyar menekül a plázákba a hőség elől – kutatás
A légkondicionáló használatát és a könnyű ruházatot tartják a leghatékonyabb módszernek a nyári forróság ellen a magyar vásárlók – derül ki az Etele Plaza legfrissebb online felméréséből. Ebben az évszakban hetente legalább egyszer fagyizik a megkérdezettek többsége, míg italválasztás terén a víz mellett és a jeges tea, illetve a limonádé a favorit.
A több mint 1300 megkérdezett válaszadó leginkább légkondicionálóval igyekszik túlélni a nyári forróságot (68%), de a könnyű, nyári ruházat, a fagylalt, a hideg víz és gyümölcsök, valamint a jeges fürdő is elengedhetetlen eszköze a felfrissülésnek. A nyári italválasztás terén a víz mellett a jeges tea vagy a limonádé lett a favorit, de sokan szavaztak a jegeskávéra és az egyéb üdítőkre is. A válaszadók döntő többsége (70%) szerint az ideális frissítő ital legyen jéghideg és üdítő, de sokan elvárják, hogy friss gyümölcsökkel készüljön (44%) és egészséges összetevőkből álljon (42%).
A fagylaltok között a klasszikus gombócos toronymagasan vezeti a mezőnyt, a résztvevők több mint fele (52%) ezt választja legszívesebben. Második helyen a pálcikás jégkrém (22%), majd a vegán vagy cukormentes alternatíva (10%) és a gépi krémfagylalt következik (8%). Ízek tekintetében a gyümölcsös és a különleges, trendi (pl. pisztácia, sós karamella, matcha) fagyik a legnépszerűbbek, csak ezután következik a csokoládé vagy a vanília. A válaszadók több mint kétharmada legalább hetente egyszer fagyizik a szezonban, de vannak, akik naponta beiktatnak egy hűsítő édességet (5%).
„A vásárlók többsége (53%) a 23–24 fokot tartja az ideális beltéri hőmérsékletnek, illetve sokan ennél 1-2 fokkal hidegebbet vagy melegebbet preferálnak (23% és 16%) a nyári időszakban. A hőség elleni legfontosabb tennivalók között az elegendő folyadékbevitel, az árnyékos vagy klimatizált helyiségben tartózkodás, valamint a megfelelő öltözködés és a napvédelem szerepelt. A megkérdezettek majdnem kétharmada (61%) kifejezetten a kellemes, hűvös hőmérséklet miatt látogatja a bevásárlóközpontokat. Hasonló arányban vannak azok, akik mozizással, illetve vásárlással töltik ezt az időt, míg sokan kávézásra, iszogatásra, étkezésre vagy fagyizásra is beülnek egy plázába a legnagyobb melegben”
– mondta Vámosi Dóra, az Etele Plaza asset menedzsere.
Kapcsolódó cikkeink
Így lett része a hétköznapoknak a mesterséges intelligencia
A mesterséges intelligencia (AI) ma már szinte észrevétlenül vált a…
Tovább olvasom >Táskás szem és kopár fa – ezek az idei év emoji trendjei
Egy szív, egy nevető arc vagy egy szikra – néha…
Tovább olvasom >Forró a helyzet a legelőn – hőstressz kutatások a legeltetett húsmarhatartásban
A nyári aszály a növénytermesztés mellett az állatartókat is komoly…
Tovább olvasom >További cikkeink
A mai nappal feléljük a Föld erőforrásait, és ebben már vaskosan benne van valami, amire nem is gondolunk
Július 24-én van idén a globális Ovreshoot Day, vagyis a…
Tovább olvasom >Tarja, vizes törölköző, trükkök – így grillez a magyar!
Dübörög a nyár, a grillsütők folyamatosan dolgoznak, és a magyar…
Tovább olvasom >Préda Máté a DODO új magyarországi vezetője
Az utolsó kilométeres, okoslogisztikai szolgáltatásokat kínáló DODO Préda Mátét bízta…
Tovább olvasom >