Rekordot dönthet idén a német-magyar kereskedelmi forgalom
Reális esély van arra, hogy idén rekordot dönt a Magyarország és Németország közötti kereskedelmi forgalom, amelynek értéke így meghaladhatja a 60 milliárd eurót – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint Szijjártó Péter a német Schaeffler-csoport szombathelyi gyáravató ünnepségén beszélt erről, ahol igazi sikertörténetnek nevezte a két ország közötti gazdasági együttműködést.
A Schaeffler vállalat új gyárával kapcsolatban kiemelte, hogy a 23,5 milliárd forint értékű, zöldmezős beruházáshoz az állam 5 milliárd forint támogatást nyújtott, így segítve legalább 200 új munkahely létrejöttét Szombathelyen.
A vállalat jelenleg mintegy 3000 főt foglalkoztat Magyarországon, legújabb üzemében pedig az elektromobilitáshoz kapcsolódó alkatrészeket fognak előállítani.
Szijjártó Péter beszédében kiemelte, hogy a kormány a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségek kezelése érdekében jelentős támogatást nyújtott a vállalkozásoknak ahhoz, hogy leépítések helyett új beruházásokat hajtsanak végre. Ez a politika pedig sikeresnek bizonyult. „Ma már büszkén mondhatjuk, hogy Magyarország a leggyorsabban tudta újraindítani a gazdaságát, és mára az új világgazdasági korszak nyerteseihez csatlakozott” – mondta.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy az előző negyedévben 18 százalékos volt a gazdasági növekedés, s jelenleg is 1700 milliárd forintnyi beruházás zajlik az országban.
Továbbá rámutatott, hogy napjainkban 4,7 millióan dolgoznak a Magyarországon, többen, mint a rendszerváltás óta bármikor.
Leszögezte, hogy az elektromos autóipar jelenti a jövőt, és amely ország nagy számban tudja megnyerni az ezen ágazathoz kapcsolódó beruházásokat, az „gyakorlatilag a jövőt nyeri meg magának”.
Hozzátette: Magyarországon az utóbbi öt évben 34 nagyberuházás történt ezen a téren.
A miniszter üdvözölte a Schaeffler-csoport újabb, elektromobilitáshoz kapcsolódó beruházását, és rámutatott, hogy a 22 országban 75 üzemmel rendelkező vállalat fejlesztését bárhol szívesen látták volna, mégis Szombathelyet választotta a vezetőség.
Elmondta, hogy az autóipari alkatrészek exportjában Magyarország a 13. a világon. Emellett aláhúzta, hogy a vidéki Magyarország a legmodernebb technológiai beruházások globálisan is vonzó célpontjává vált az utóbbi években.
Végezetül pedig arról számolt be, hogy a német cégek alkotják a legnagyobb beruházói közösséget Magyarországon: 6000 vállalat mintegy 300 ezer magyar embernek ad munkát. Az első féléves adatok alapján pedig reális esély van arra, hogy idén át fogja lépni a 60 milliárd eurót a Magyarország és Németország közötti kereskedelmi forgalom értéke. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az ALDI Süd a legerősebb a vegán saját márkás kínálatban Németországban
A vegán saját márkás termékek kínálatát tekintve az ALDI Süd a legnagyobb…
Tovább olvasom >Nyitottak a német vásárlók a biometrikus azonosítással történő fizetésre
Egy friss Mastercard-felmérés szerint a német fogyasztók 43%-a nyitott arra,…
Tovább olvasom >Csökkenőben a pezsgőfogyasztás Németországban
Németországban az elmúlt tíz évben jelentősen visszaesett a pezsgőfogyasztás: 2023-ban…
Tovább olvasom >További cikkeink
NGM: a kormány teljesítette vállalását, 2024-ben 3,7 százalékra mérséklődött az infláció, ami 2025- ben még tovább, 3,2 százalékra csökken
A kormány teljesítette vállalását, 2023-ban letörte, 2024-ben pedig alacsony szinten…
Tovább olvasom >KSH: decemberben 4,6 százalékkal, 2024-ben átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az árak az előző évi azonos időszaki értékeket
2024. decemberben a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal haladták meg az…
Tovább olvasom >A Shell Hungary felmérése új trendeket mutat a digitális vásárlás terén
Az okostelefonok mindennapi életünk szerves részévé váltak, a Shell Hungary…
Tovább olvasom >