Rekordévre készül a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér – új csúcsot hoz a nyári menetrend
Minden korábbinál szélesebb és változatosabb járatkínálattal készül a 2025-ös nyári szezonra a Budapest Airport: az idén már a VINCI Airports hálózat részeként működő repülőtér 136 úti célt kínál közvetlen járattal, összesen 13,8 millió ülőhely mellett – ez történelmi rekord a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér életében – írja a Turizmus.com.
A március 30-án életbe lépő új nyári menetrend tizenegy új járat indulását hozza magával, köztük több új desztinációt, valamint új légitársasági partnerek bekapcsolódását a budapesti légiközlekedési hálózatba.
Tizenegy új járat – új piacok, új partnerek
A nyári szezon újdonságai között hat Wizz Air-járat indul Bilbao, Girona, Vilnius, Velence, Gdansk és Boroszló irányába. A Ryanair két új úti célt kínál: Castellón és Katowice városait. Két új légitársaság is megjelenik Budapesten: a Jazeera Airways Kuvaitvárosba, a SCAT Airlines Simkentbe indít járatokat, míg a SAS Scandinavian Airlines Koppenhágával bővíti az elérhető célpontok körét.
„Büszkék vagyunk rá, hogy idén nyáron minden eddiginél több úti célt kínálhatunk utasainknak. Új járatfejlesztési stratégiánk és a VINCI Airports partnerhálózata már most ígéretes eredményeket hozott”
– nyilatkozta Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója. Hozzátette: „A rekordot döntő kínálat nemcsak a magyar utazóknak, hanem a hazai turizmusnak is lendületet ad, mivel Budapest turisztikai vonzereje iránt folyamatosan nő a nemzetközi kereslet.”
Magyarország és Kína: erősödő légi kapcsolat
A kínai reláció különösen dinamikusan fejlődik: a 2025-ös nyári szezonban a két ország között 357 300 ülőhely áll rendelkezésre, ami 100 ezerrel több, mint az előző év hasonló időszakában – ez 24 százalékos bővülést jelent. Ez a növekedés jól tükrözi a Magyarország és Kína közötti erős gazdasági, kereskedelmi és turisztikai kapcsolatokat, és megerősíti Budapest pozícióját a térség egyik legfontosabb légi csomópontjaként.
Bővülő jelenlét a kulcspartnerektől
A meglévő légitársasági partnerek is jelentős fejlesztéseket hajtanak végre. A Lufthansa, a Eurowings, a KLM és az easyJet is bővíti kapacitásait, ezzel válaszolva a megnövekedett keresletre. Emellett az Aer Lingus és az Aegean Airlines heti ötre növeli járatainak számát Budapestről, ezáltal jobb átszállási lehetőségeket kínálva az Egyesült Államokba és a görög szigetekre.
Ezek a fejlesztések nemcsak a nyaralási célpontokat teszik könnyebben elérhetővé, de erősítik Budapest szerepét a nemzetközi csatlakozási útvonalakban is – különösen a transzatlanti és mediterrán térségek irányába.
Izrael: Budapest a régió vezetője
A nyári menetrendben az Izrael irányába bővített járatszám is figyelemre méltó: a budapesti repülőtér kínálja majd a legtöbb ülőhelyet a régió repülőterei közül Izraelbe és onnan vissza. Ez a keresletnövekedés jól tükrözi a két ország közötti erős turisztikai kapcsolatokat, és a Budapest Airport célzott kapacitásfejlesztési stratégiájának eredményességét.
Turizmus és légiközlekedés kéz a kézben
A nyári menetrend bővülése nemcsak a nemzetközi utazóközönség számára jelent előnyt, hanem a magyar turizmus egészére is pozitív hatással van. Az új úti célok és a növekvő légitársasági jelenlét révén Budapest még több turistát képes fogadni, miközben a magyar utazók számára is bővülnek a közvetlen lehetőségek.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2025-ben nemcsak rekordmennyiségű ülőhellyel és célállomással, hanem a nemzetközi légiközlekedési térképen is megerősített pozícióval vág neki a szezonnak – új távlatokat nyitva a magyar gazdaság, turizmus és globális kapcsolatépítés számára.
Kapcsolódó cikkeink
Új légitársaság csatlakozik a Budapest Airport hálózatához
Alig hat héttel az évkezdés után ismét bővül a Budapest…
Tovább olvasom >Történelmi mérföldkőhöz közeledik a Wizz Air: Ambiciózus tervek 2025-re
A Wizz Air vezérigazgatója, Váradi József szerint a 2025-ös év…
Tovább olvasom >Nagy Márton: rekordévet zárt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2024-ben
Tavaly több mint 17,5 millió utast kezelt a Liszt Ferenc…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: A kiskereskedelmi forgalom bővülése 4-5 százalékos sávban van jelenleg
Az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már…
Tovább olvasom >Az élelmiszeripar értékesítési árai 6,1 százalékkal emelkedtek
2025 februárjában az ipari termelői árak átlagosan 8,2 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >Emelkednek a reálbérek, nő a bizalom, emelkedik a kiskereskedelmi forgalom
Januárban folytatódott a bérek dinamikus emelkedése, állapította meg a legfrissebb…
Tovább olvasom >