Rekord számú diák kezdi tanulmányait élelmiszertudományi képzési területen
Minden eddiginél több, 3367 hallgató nyert felvételt idén a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) szeptemberben induló képzéseire, ez 32 százalékos növekedést jelent tavalyhoz képest – közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.
Hozzátették: az elsőévesek több mint fele, 1708 hallgató a rendkívüli ütemben fejlődő agrár- és élelmiszertudományi képzési területen kezdi meg tanulmányait, ami a nemzetgazdaság szempontjából is rendkívüli jelentőséggel bír.
„A MATE-ra felvett elsőéves hallgatók rekordmagas száma egyértelműen azt mutatja, hogy az intézményünkbe vetett bizalom folyamatosan növekszik és az alapítványi működési forma is beigazolta a hozzá fűzött reményeket”
– idézték Gyuricza Csaba rektort a közleményben.
A tájékoztatás szerint a legtöbb elsőéves Gödöllőn kezdheti meg tanulmányait. Az ottani Szent István-campusra 1132, a budai campusra 898, a kaposvári campusra 736, a keszthelyi Georgikon campusra 236, a gyöngyösi Károly Róbert-campusra 325, a szarvasi képzési helyre pedig 40 diákot vettek fel.
A legmagasabb hallgatói létszámmal a mezőgazdasági mérnöki alapképzés indul (262), ezt követi a kertészmérnöki (248), az élelmiszermérnöki (222), a tájrendező és kertépítő mérnöki (155), majd a gépészmérnöki alapképzés (148). Rendkívül népszerű az ötéves osztatlan agrármérnöki képzés is, amelyre százan kerültek be – ismertette az egyetem.
Azt írták, a kaposvári szakok idén kiemelten sok felvételizőt vonzottak, hiszen tavalyhoz képest 65 százalékkal többen nyertek felvételt a campusra. Különösen népszerűek voltak a pedagógiai képzések, amelyekre a tavalyihoz képest idén több mint kétszer annyian kerültek be. Az egyik legnépszerűbb szak a gyógypedagógia alapképzés volt, amelyre 143 hallgatót vettek fel.
A közleményben kitértek arra is, hogy szeptemberben induló szakirányú továbbképzéseire további felvételizőket vár az egyetem. Ezekre a korábban megszerzett diplomára alapuló képzésekre – a többi között a szőlő- és borgazdasági, a talajtani és a vetőmag-gazdálkodási szakmérnöki képzésre – augusztus 15-ig lehet jelentkezni a MATE honlapján.
Kapcsolódó cikkeink
Életképes magokat teremtek a MATE holdtalajban elültetett mustárnövényei
A világon elsőként sikerült életképes magokat nyerni holdtalajban nevelt mustárnövényekből…
Tovább olvasom >A vidékfejlesztési források hatékony felhasználásával megújulhat a hazai állattenyésztés
A hazai állattenyésztést sújtó problémák enyhítésére, az ágazat versenyképességének javításra…
Tovább olvasom >A legrangosabb pálinkaverseny
Június végén a Magyar Tudományos Akadémián zajlott a májusban Csopakon…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >