Rekord mélyen a vállalati konjunktúra index
Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáselemző Intézet (GVI) legfrissebb felmérése alapján a vállalati konjunktúra index rekord alacsony szintre, 18 százalékra zuhant áprilisban.
Az MTI által közölt felmérés 1450 cég megkérdezésével készült. A válaszokból kiolvasható, hogy minden cégcsoport esetében romlik a kilátások megítélése, és a magyar vállalatok nehezebb helyzetben vannak, mint a vegyes, illetve külföldi tulajdonú cégek. A legkedvezőtlenebb eredmény – mínusz 45 százalék – a vállalatok beruházási aktivitásában mutatkozik. A kapacitáskihasználtság 71 százalékra csökkent, ami a kutatás kezdete óta a legalacsonyabb érték. Tóth István János, az MKIK GVI ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, nemzetközi mutatók alapján sem lehet egyértelműen megmondani, hogy a gazdasági válság mélyülése hol áll meg, de – szerinte – közeledünk a mélyponthoz.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: augusztusban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 2,4, az előző havit 0,8 százalékkal haladta meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >NGM: nő a vásárlóerő, bővül a kiskereskedelem – a családi adócsökkentések és a nyugdíjasok élelmiszerutalványa tovább erősítik a forgalmat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >K&H Elemzői kommentár: Van még tér a bővülésre a magyar boltokban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >