Regus: a rugalmas munkavégzés serkenti a kreativitást
A Regus legújabb felmérése szerint a magyar válaszadók közel háromnegyede véli úgy, hogy a rugalmas munkavégzés feltétele a produktivitás növelésének.
A munkaterek globális szolgáltatójának 95 ország több mint 20 000 üzleti vezetőjének részvételével készült felmérése megállapította, hogy a rugalmas munkavégzés nem csupán a kihasználatlan irodahelyiségek és az ingázások csökkentésével járul hozzá a termelékenységhez, hanem segít a munkavállalók hatékonyságának növelésében is. A válaszadók úgy vélik, hogy a rugalmas munkavégzés támogatja a nagyobb felelősségtudat kialakulását, valamint javítja a döntéshozó és kreatív készségeket.
A felmérés legfontosabb eredményei:
· A magyar válaszadók 74 százaléka gondolja úgy, hogy a rugalmas munkavégzés növeli a produktivitást.
· 75 százalékuk szerint a rugalmas munkavégzés nagyobb felelősségtudat és jobb időbeosztás kialakulását eredményezi.
· A megkérdezettek 63 százaléka szerint javítja a döntéshozatal minőségét, 59 százalékuk szerint pedig a gyorsaságát is.
· 76 százalékuk egyetért azzal, hogy a rugalmas munkavégzés serkenti a kreativitást, valamint 73 százalék szerint kedvez a nyereséges üzleti kapcsolatok kialakításának is.
Katerina Manou, a Regus regionális igazgatója az eredményekkel kapcsolatban megjegyezte: „Nem meglepő, hogy egyre több nemzetközi nagyvállalat támogatja a rugalmas munkavégzést, hiszen rendkívül költséghatékony eszközt jelent a produktivitás növelésére. Ez a kedvező hatás számos tényező együttes eredménye, az időmenedzsment javulásától kezdve a stressz csökkenéséig. Tekintve, hogy a rugalmas munkavégzés az irodahelyiségek kihasználatlanságát is csökkenti, egy olyan megoldást kínál a vállalatok számára, amely mindenki számára előnyös.”
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Mere Magyarországon: árlista már van, bolt még nincs
A Mere orosz kiskereskedelmi lánc hivatalosan még nem nyitott boltot…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: a GDP-adatok mellett az emberek életét befolyásoló mutatók is kedvezően alakultak
A bruttó hazai terméken (GDP) túl emberi életek vannak, az…
Tovább olvasom >A GDP 2 százalékkal növekedhet 2025-ben
A jelenlegi kilátások szerint 2025-ben 2,3-2,4 százalék körüli GDP-bővüléssel lehet…
Tovább olvasom >