Profession.hu: sok a betöltetlen állás a kereskedelem területén
Mérnököt, informatikai szakembert, könyvelőt kerestek leginkább a vállalatok az elmúlt fél évben, de sok volt a betöltetlen állás az ügyfélszolgálati, kereskedelmi területeken is – közölte a Profession.hu hétfőn az MTI-vel.
Az állásportál magyarországi hiányszakmákat vizsgáló kutatása szerint évek óta a mérnöki, informatikai pénzügyi, és értékesítési területeken mutatkozik a legnagyobb munkaerőhiány.
Az online álláskeresők 70 százalékát elérő adatbázis alapján készített elemzés szerint az öt legkeresettebb szakma az elmúlt fél évben a mérnök, IT-fejlesztő, ügyfélszolgálati munkatárs, értékesítő és könyvelő voltak.
A legtöbb mérnökre a gyártóiparban, termelésben lenne szükség, a mérnöki hiányszakmák toplistáját a minőségbiztosító mérnök vezeti, majd a tesztmérnök, a folyamatmérnök, és a villamosmérnök következik.
Az informatikában a programozók és a szoftverfejlesztők a legkeresettebbek, de IT támogatói és Java fejlesztői pozíciókba is egyre több jelentkezőt várnak.
A pénzügyi szektorban könyvelőkből van a legnagyobb hiány, utánuk az alacsonyabb képzettségű pénzügyi munkatársakat, a tapasztalt kontrollereket és elemzőket keresik a cégek.
Az állásportál elemzéséből az is kiderül, hogy a válságban több gyakornokot alkalmaznak a cégek. Ennek az a magyarázata, hogy a cégek az alacsony kezdőbérrel felvett gyakornokból maguk nevelik ki a megfelelő munkaerőt, akinek látásmódja, munkakultúrája amúgy is könnyebben alakítható a cég elvárásai szerint. Sok helyen pedig a válság kényszeríti a munkaadót arra, hogy a tapasztaltabb, de drágább munkatársakat pályakezdőkkel pótolja.
A hiányszakmák közé tavaly a projektmenedzser és a projektvezető is bekerült – áll a Profession.hu elemzésében. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
GKI Elemzés: EU-s források nélkül csak döcögne a hazai gazdaság
Idén május 1-én ünnepeljük uniós csatlakozásunk 21. évfordulóját. EU-s tagságunknak…
Tovább olvasom >NGM: mindig fellépünk az indokolatlan áremelés ellen, a következő hónapokban tovább csökkenhet az infláció
Áprilisban az infláció mértéke 4,2 százalékra, míg az élelmiszerinflációé 5,4…
Tovább olvasom >A vártnál magasabb lett az április infláció
Áprilisban 4,2 százalékos volt az éves infláció, havi szinten pedig…
Tovább olvasom >