PM-államtitkár: a kormányzati intézkedések is hozzájárultak a magyar gazdaság bővüléséhez
A gazdaság szereplőinek alkalmazkodó képessége és a kormányzati intézkedések is támogatták a magyar gazdaság növekedését, ez utóbbiak több mint 10 százalékponttal járultak hozzá a 2021-es bruttó hazai termékhez – mondta a a Pénzügyminisztérium (PM) pénzügyekért felelős államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) GDP-re vonatkozó közlésére reagálva.
A KSH kedden hozta nyilvánosságra, hogy Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) 2021-ben 7,1 százalékkal növekedett az előző évihez viszonyítva, 2019-hez mérten 2,1 százalékkal nőtt. Gion Gábor a kormányzati intézkedések közül példaként említette a Magyar Nemzeti Bank növekedési hitelprogramját és kötvényprogramját, ezek nagyon kedvező finanszírozási konstrukciót jelentettek, valamint a magyar kormány beruházásösztönző, illetve vállalkozásokat támogató programját.
Az államtitkár szerint a tavalyi év második felében a gazdasági növekedésnek egyetlen nagy fékezője volt: az, hogy ellátási láncokban zavarok jelentkeztek. Gion Gábor ezt azzal magyarázta, hogy mindenütt a világon egyszerre próbálják újraindítani a gazdaságot, illetve elkezdtek készletezni azok is, akikre ez addig nem volt jellemző. Így mindenből hiány keletkezett, ami az inflációnak sem tesz jót.
Véleménye szerint az ellátási láncok az idén az év közepe táján stabilizálódhatnak. Az államtitkár a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában azt mondta: az idei évet tekintve jelenleg 5,9 százalékos gazdasági növekedést látnak előre.
Kapcsolódó cikkeink
Itt NAV 2025-ös ellenőrzési terve – új ellenőrzési formák, új területek a fókuszban
Megjelent a NAV 2025-ös ellenőrzési terve, amelyben az előző évhez…
Tovább olvasom >NAV-elnök: az adategyeztetési eljárás tovább fehéríti a turizmust is
A Nemzeti Adóhivatal (NAV) munkájában nagyobb fókuszt kap az egyes…
Tovább olvasom >GKI elemzés: Több mint ezermilliárd forintot kapnak a magyarok
Az elmúlt hónapokban a Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) a lakossági…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >