Petőfi Sándor arca és verssora a Red Bull dobozon
Egyedi grafikával kerülnek január végétől az üzletek polcaira a Red Bull dobozai. A grafika a közelgő Red Bull Pilvakerre hívja fel a figyelmet, amely 2012-ben még versenyként indult, az utóbbi két évben azonban teltházas színházi előadásként köszöntötte március 15-ét.
A formabontó – és immáron hagyományos – rendezvény a magyar rap és könnyűzenei szcéna tehetségeinek ad lehetőséget arra, hogy a saját stílusukban és feldolgozásukban szólaltassák meg a hazai költészet legszebb alkotásait. A videoklipek és a dalok fiatalok tízezreihez juttatják el a klasszikus műveket – XXI. századi formában.
A Red Bull ritkán változtat a termék világszerte ismert külsején, 2016-ra azonban a magyar rendezvény kivívta a jogot, hogy felkerüljön a dobozokra. A dizájnt a Red Bull megbízásából a Kastner&Partners nemzetközi reklámügynökség készítette. A Red Bull márkával több mint 25 éve foglalkozó cég a terv megszületéséhez Vidák Zsolt grafikus segítségét kérte, aki egyedi stílusával adaptálta Petőfi Sándor ikonikus dagerrotípiáját és verssorát a dobozra. Vidákot 2010-ben, 2012-ben és 2014-ben is a világ kétszáz legjobb grafikusa közé válogatott be a Lürzer’s Archive, a reklámvilág legismertebb magazinja. A „Látjátok ezt a táncot, halljátok e zenét” – Petőfi-idézet nemcsak a Red Bull Pilvaker jelmondata, hanem idén játékra is buzdítja a rímek szerelmeseit. Minden vásárló a maga módján folytathatja a mondatot, a legötletesebb költemények alkotóit a zsűri megajándékozza.
A különleges tervezésű Red Bull dobozok hamarosan az összes üzletben kaphatóak lesznek, március 15-én pedig ismét a Erkel Színház ad otthont a magyar írók, költők előtt tisztelgő eseménynek.
Kapcsolódó cikkeink
Júniustól tilos energiaitalt eladni 18 éven aluliaknak – így ellenőrzik majd a házhoz szállítást
Egyhangú döntéssel fogadta el a parlament azt a törvénymódosítást, amely…
Tovább olvasom >A HELL ENERGY is reagált az energiaitalra vonatkozó új szabályra
A magyar Országgyűlés döntése értelmében mostantól Magyarországon törvény tiltja a…
Tovább olvasom >Új szabályok az energiaitalok értékesítésében: gyerekeknek tilos, felnőtteknek biztonságos marad
Április végétől új szabályozás lépett életbe Magyarországon az energiaitalok értékesítésével…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Pick Szeged Zrt. nyeresége csökkent, árbevétele nőtt tavaly
A Pick Szeged Zrt. adózott eredménye 2024-ben 6,7 milliárd forint…
Tovább olvasom >8 ütős ötlet a tudatosabb, elfogadóbb és élhetőbb jövőért a Megoldások a holnapért kihívás döntőjében
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Megoldások a holnapért kihívás idei, ötödik évada. Kihirdették…
Tovább olvasom >Fókuszban a fenntarthatóság: indul a Generali EnterPrize pályázata a 15 milliós pályázati díjért
A Generali Csoport idén három kategóriában hirdeti meg a kis- és középvállalkozások…
Tovább olvasom >