Pályázati munkacsoportok készítik elő az agrárpályázati kiírásokat
Pályázati munkacsoportok jöttek létre a Miniszterelnökség, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH), a Földművelésügyi Minisztérium (FM) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) részvételével annak érdekében, hogy előkészítsék az idénre tervezett új agrár-vidékfejlesztési pályázatok kiírásait – közölte az agrarszektor.hu-val Gyuricza Csaba, az MVH elnöke.
A hivatalnak kell kialakítania a pályázatok benyújtásához szükséges elektronikus felületeket, majd neki kell befogadnia és kezelnie a pályázatokat. Az irányító hatóságként működő Miniszterelnökség az idén 32 felhívás megjelentetését tervezi, amellyel több, mint 700 milliárd forintot pályáztat meg az összesen 1300 milliárd forint uniós és hazai forrást közvetítő, 2014-2020-as Vidékfejlesztési Programban (VP).
Munkacsoportokat hozott létre a Miniszterelnökség annak érdekében, hogy előkészítsék az idénre tervezett új agrár-vidékfejlesztési pályázatok kiírását – mondta az agrárszektor.hu-nak Gyuricza Csaba. A testületekben többek között az FM, az MVH és a NAK szakemberei is részt vesznek. A munkacsoportok feladata, hogy kidolgozzák a vidékfejlesztési felhívások részleteit.
A pályázati felhívások előkészítésére szükség van ahhoz, hogy az MVH kialakíthassa a pályázatok benyújtásához szükséges elektronikus felületeket. A piaci szereplőknek ugyanis az MVH-hoz kell benyújtaniuk pályázataikat, amelyeket a hivatalnak kell befogadnia és kezelnie.
Mint ismert, a kormány határozata szerint a Miniszterelnökség még az idén 32 felhívást tesz közzé, amelyekkel csaknem 710 milliárd forintot pályáztat meg az összesen 1300 milliárd forint uniós és hazai forrást közvetítő, 2014-2020-as VP-ben. A határozat feszített ütemtervet állapít meg, ehhez alkalmazkodva az előkészületek felgyorsultak annak érdekében, hogy a felhívások mielőbb megjelenhessenek.
A Miniszterelnökség a 32-ből októberben már két pályázat – az agrár-környezetgazdálkodás (akg) és az ökológiai gazdálkodás – kiírását megjelentette. A következő VP-felhívás az állattartó telepek támogatásait tartalmazza majd – tette hozzá az MVH elnöke. (agrarszektor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Fokhagyma az európai piacokon: Miért nem garantál alacsony árakat a bőséges kínai termés?
Bár Kína idén kiemelkedő fokhagymatermést könyvelhet el, az európai fogyasztók…
Tovább olvasom >Elkészült az EU Riasztási és Együttműködési Hálózatának 2024-es összefoglalója
Az Európai Unió Riasztási és Együttműködési Hálózata (ACN) 2024-ben 9400-nál…
Tovább olvasom >Közel másfélszeresére nőtt a teljes tejpor értékesítési ára a nemzetközi piacon
A nyerstej termelői ára nemzeti valutában kifejezve 2025 áprilisában az…
Tovább olvasom >További cikkeink
Akciók, árak, alternatívák – promóciós helyzetkép a magyar háztartásokban
Turcsán Tünde, a YouGov ügyvezető igazgatója a Promóciók Napja konferencián…
Tovább olvasom >K&H: hiánypótló iránytűt kapnak a befektetők
Elindult a K&H Értékpapír – befektetői hangulatindex, amely heti rendszerességgel…
Tovább olvasom >Riasztó jelek a földeken: aszály sújtja a kukoricát, a búzánál még van remény
A szakértők szerint a kukoricaállomány már most tragikus képet mutat,…
Tovább olvasom >