Ötödször nyerte el Kelet-Európa legjobb reptere díját a Budapest Airport
Az ötödik egymást követő alkalommal nyerte el a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a Skytrax „Kelet-Európa legjobb repülőtere” díját – közölte a Budapest Airport az MTI-vel.
A Skytrax londoni székhelyű légiközlekedési tanácsadó cég évente állítja össze a légitársaságok és repülőterek globális és regionális ranglistáját utasok megkérdezése alapján.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma tavaly 14,5 százalékkal nőtt, meghaladta a 13,1 milliót, az idén januárban az utasforgalom 17 százalékkal bővült előző év januárhoz képest, és megközelítette az egymilliót.
A Budapest Airport három éve indította el a BUD 2020 ötéves repülőtér-fejlesztési programját, amelynek keretében 50 milliárd forintot fordítanak 2020-ig a repülőtér fejlesztésére. A programban a 2B terminálon épülő 10 000 négyzetméteres utasmólót várhatóan 2018 nyarán adják át a forgalomnak. Tavaly a repülőtéri parkolóhelyek számát ezer férőhellyel bővítették, így több mint 4700 autó tud parkolni, növelték a utafelvétel (check-in) területet, 11 új pultot és mintegy 400 négyzetméternyi új váróteret adtak át.
Az utasbiztonsági ellenőrzést tavaly óta új, korszerű testszkennerekkel végzik a repülőtéren, a SkyCourt tranzit területén a kereskedelmi és az éttermi területet fejlesztették, bővítették a WiFi-hálózat – tájékoztatott a Budapest Airport. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Rekordévre készül a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér – új csúcsot hoz a nyári menetrend
Minden korábbinál szélesebb és változatosabb járatkínálattal készül a 2025-ös nyári…
Tovább olvasom >Új légitársaság csatlakozik a Budapest Airport hálózatához
Alig hat héttel az évkezdés után ismét bővül a Budapest…
Tovább olvasom >Újra nemzeti többségi tulajdonban a budapesti repülőtér, megszűnik a légitársasági különadó
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és Nicolas Notebaert, a Vinci Airports…
Tovább olvasom >További cikkeink
A HoReCába menekülnek
A vendéglátásban Németországban is hiányzik a szakképzett munkaerő, sőt, már…
Tovább olvasom >Újra a csúcson a nemzetközi turizmus
Év elején kiderült, hogy 2024 új rekordéve volt a hazai…
Tovább olvasom >Akit a szakma gőze megcsapott
A 2024. év egyik Gundel-díjazottja Rácz Mihály, a családi vállalkozásban…
Tovább olvasom >