Osztalékstop a Hugo Bossnál: befolyása csúcsára ér a brit nagytulajdonos
A brit Frasers Group, a Hugo Boss legnagyobb részvényese, bejelentette: nem támogatja a német divatcég osztalékfizetési terveit. A hírre kilőtt az árfolyam, a befektetők ugyanis hosszabb távon pozitív jelzésként értelmezték a beavatkozást.
Nincs osztalék, van befolyás
A Mike Ashley brit milliárdoshoz köthető Frasers Group figyelmeztette a Hugo Bosst: nem fogja megszavazni az osztalékfizetésre tett indítványt. Az indoklás szerint a cégnek a hosszú távú növekedés finanszírozását és pénzügyi rugalmasságát kellene előnyben részesítenie – szerepel a csütörtök esti közleményben.
A Frasers nemcsak a kifizetéseket bírálta: közleményükben azt is javasolták, hogy a Hugo Boss vonja be saját részvényeit, ezzel növelve az egy részvényre jutó eredményt és hosszabb távon az osztalékfizetési potenciált is.
Nő az aktivista nyomás a német divatcégen
A Frasers Group – amely a Sports Direct jogutódjaként vált ismertté – az elmúlt évek során aktivista befektetőként jelent meg számos kiskereskedelmi vállalat életében. A Hugo Bossban is fokozatosan növelte befolyását: jelenleg 25%-os közvetlen tulajdoni hányaddal bír, további 32%-os kitettséggel pedig opciós konstrukciókon keresztül rendelkezik.
A stratégiai nyomásgyakorlás jeleként értékelhető az is, hogy a Frasers vezérigazgatója, Michael Murray – Ashley veje – nemrég csatlakozott a Hugo Boss felügyelőbizottságához.
Nem csak részvényesek – üzleti partnerek is
A két vállalat közötti kapcsolat nem csupán tulajdonosi, hanem kereskedelmi szinten is erős: a Frasers áruházai és online piactere évek óta értékesítik a Hugo Boss termékeit. A brit cég tehát nemcsak pénzügyi befektetőként, hanem stratégiai partnerként is komoly érdekeltséggel bír a német márka sikerében.
A részvényesek reakciója egyértelmű volt: péntek délutánra a Hugo Boss papírjai 4,2%-kal erősödtek, kiemelkedő forgalom mellett. A piac tehát pozitívan értékelte a Frasers közbelépését, amely hosszabb távon a részvényesi érték maximalizálását célozhatja, még ha rövid távon osztalékmegvonással is jár.
Kapcsolódó cikkeink
Divatipar: mi történik a ruháinkkal, mielőtt és miután megvesszük őket?
Az egyik budapesti plázában sétálva talán bele sem gondolunk: vajon…
Tovább olvasom >Budapest a régió kreatívipari fővárosa lehet 2030-ra
A kreatíviparban rejlő gazdasági potenciál ma már nemcsak kulturális, hanem…
Tovább olvasom >Kizsákmányolt munkások, luxusmárkák – sötét árnyék vetül a divatipar profitjára
A világ ruházati szektora mára billió dolláros üzletté nőtte ki…
Tovább olvasom >További cikkeink
45 millió fontos beruházást indít a Müller brit tejüzemében
A német Theo Müller csoporthoz tartozó Müller 45 millió fontot…
Tovább olvasom >NewPrinces Group veszi meg a Carrefour olaszországi üzletei
Megállapodást kötött a Carrefour a NewPrinces Group-pal olaszországi tevékenységeinek értékesítéséről.…
Tovább olvasom >Tovább nőtt a fair trade Németországban
A németországi fair trade forgalom 2024-ben 11%-kal, 2,6 milliárd euróra…
Tovább olvasom >