Országjárásra indul a Biokontroll
Ismeretterjesztő, országjáró körutat szervez október-novemberben az új agrártámogatási ciklus kapcsán a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft., hogy minél több termelőhöz eljuttassa az ökológiai gazdálkodáshoz kacsolódó ismereteket. Az öt helyszínen, a Biokontroll és esetenként az Agrárminisztérium előadásaival szervezett, akkreditált rendezvénysorozaton a részvétel ingyenes, csak regisztrációt igényel.
Hamarosan elérhető az ökológiai gazdálkodókat, és az ökológiai gazdálkodásra átállókat helyzetbe hozó új, ötéves támogatási program. Az új ÖKO Programmal egyfelől a kormányzat és az unió is ösztönözni szeretné az ökológiai gazdálkodás fenntartását, térnyerését, másfelől ilyen módon is kompenzálni szeretnék a biogazdák magasabb költségeit az intenzív, vegyszeres gazdálkodáshoz képest. Mint ismeretes, az unió és a kormány közös célja az ökogazdálkodással művelt termőterületek 25 %-ra emelése a teljes termőterülethez képest, ami nyilvánvalóan minden ágazati szereplőtől erőfeszítéseket igényel ‒ vázolta a helyzetet dr. Roszík Péter, a Biokontroll Nonprofit Kft. ügyvezetője. „Mivel a biogazdálkodásra átállni komoly döntés és felelősség, természetes, sőt elvárható, hogy az érintett termelők mindezt csak megfelelő tájékozottsággal, minden információ birtokában tegyék. Ezt szolgálja országjáró körutunk, ahol a helyszínen, a Biokontroll szakemberei segítségével személyesen tájékoztatjuk a termelőket, megválaszoljuk kérdéseiket, és megosztunk velük minden információt a biogazdálkodás kapcsán, amire szükségük van egy ilyen komoly döntéshez. Kollégáink október és november folyamán Kecskeméten, Nyíregyházán, Budapesten, Kaposváron és Győrben várják az érdeklődőket, a pontos helyszínek és időpontok elérhetőek a Biokontroll honlapján. A kecskeméti rendezvényre az Agrárminisztérium is delegál előadót, akinek az előadását minden helyszínen bemutatjuk.”
A szervezők bíznak benne, hogy ezzel a körúttal közelebb tudják hozni, kézzelfoghatóbbá tehetik a biogazdálkodást a gazdák számára, akik így nagyobb arányban fontolják majd meg az átállást
A programsorozat szaktanácsadók számára kreditpontos képzésként is elérhető. A fenti, 25%-os vállalások teljesítése kiemelkedően fontos lenne nemcsak a hazai talajok, környezet, és a fogyasztók egészségének javítása miatt, de a globális, illetve Európai agrárium környezeti lábnyomának csökkentéséért is.
Kapcsolódó cikkeink
Tovább nő a vágómarha termelői ára
Az AKI vágási statisztikai adatai szerint 2024-ben a szarvasmarha vágása…
Tovább olvasom >Újabb településen erősítette meg a hatóság a kiskérődzők pestise betegséget
A Zalai vármegyei Nagymétnekpuszta, valamint Lenti településeken tartott juhállományoknál is…
Tovább olvasom >Az agrárium digitalizációjának ösztönzése a lehető legszélesebb eszköztár felhasználásával történik
Az agrárium digitalizációjának ösztönzése nem pusztán egy-egy pályázati felhívás révén…
Tovább olvasom >További cikkeink
Széles körű párbeszéd indult az állati eredetű melléktermékek begyűjtéséről és feldolgozásáról
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezésére, az Agrárminisztérium és a…
Tovább olvasom >Nébih: 2025-től az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásokat már a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz kell benyújtani
A 2025. évi élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásokat már a Nemzeti Adó-…
Tovább olvasom >A fenntartható táplálkozásról szólnak a Mezőgazdasági Múzeum farsangi programjai
A fenntartható életmódot, táplálkozást igyekszik bemutatni a gyerekeknek a Mezőgazdasági…
Tovább olvasom >