Oroszországban lassult a kiskereskedelmi forgalom, de gyorsult az ipari termelés növekedése, mélyponton a munkanélküliség
Oroszországban lassult a kiskereskedelmi forgalom éves növekedése októberben, miközben az ipari termelés bővülése gyorsult, a munkanélküliség pedig történelmi mélypontra került.
Az orosz statisztikai hivatal honlapjára felkerült adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom növekedése 4,8 százalékra mérséklődött októberben a szeptemberi 6,5 százalékot követően. Az elemzői várakozások átlagában kevésbé lassuló, 6 százalékos növekedés szerepelt októberre.
Az idei első tíz hónapban 7,5 százalékkal nőtt az orosz kiskereskedelmi forgalom a tavalyi azonos időszakkal egybevetve.
Októberben éves összevetésben 5,7 százalékkal nőtt az élelmiszerek, beleértve az italok és dohánytermékek kiskereskedelmi forgalma, szemben a szeptemberi 5,2 százalékkal. A nem élelmiszerek forgalomnövekedése 4,1 százalékra lassult a szeptemberi éves 7,7 százalékról.
Szakértők szerint 7,1 százalékkal, kormányzati előrejelzések szerint pedig 8,6 százalékkal nő az idei év egészében a kiskereskedelmi forgalom Oroszországban tavalyhoz képest, amikor 6,4 százalékkal bővült.
Ugyancsak a statisztikai hivatal közölte, hogy az ipari termelés éves növekedése 4,8 százalékra gyorsult októberben a szeptemberi 3,2 százalékról. Elemzők is lassuló, 3 százalékos növekedésre számítottak októberre. A legnagyobb mértékben a feldolgozóipari termelés nőtt, 9,6 százalékkal a szeptemberi 6,6 százalékot követően.
Az október végéig tartó idei első tíz hónapban az orosz ipari termelés 4,4 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit.
Az orosz ipari termelés tavaly 4,1 százalékkal nőtt az előző évi 0,7 százalékos bővülést követően.
Az idei évre szakértők az ipari termelés 4,1 százalékos növekedésével számolnak, a gazdaságfejlesztési minisztérium pedig 4 százalékossal.
A statisztikai hivatal arról is jelentett, hogy októberben történelmi mélypontra, 2,3 százalékra csökkent a munkanélküliség. Tavaly októberben a ráta 2,9 százalék volt. Az idén októberben a munkanélküliek száma 1 millió 753 ezer volt, 71 ezerrel kevesebb a szeptemberinél.
Kapcsolódó cikkeink
KSH: júniusban a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 3,0, az előző havit 0,5 százalékkal haladta meg
2025. júniusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól…
Tovább olvasom >NGM: bővülő pályán a kiskereskedelmi forgalom
A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint 2025 júniusában a kiskereskedelmi…
Tovább olvasom >Még mindig visszafogottabbak a magyar vásárlók
Júniusban a kiskereskedelmi forgalom volumene 3 százalékkal nőtt éves összevetésben.…
Tovább olvasom >További cikkeink
62 700 vásárlás – minden korábbi rekord megdőlt az ALDI Sziget-boltjában
Immár nyolcadik alkalommal települt ki az ALDI a Sziget Fesztiválra…
Tovább olvasom >A Minecraft világa megelevenedik a SPAR áruházaiban
A világ egyik legismertebb és legkedveltebb videojátékának karakterei – köztük…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: a nemzeti kormányra mindig számíthatnak a magyar gazdák
A kormány egyik legfontosabb szövetségesei a magyar gazdák, ezért a…
Tovább olvasom >