Oroszországban gyorsult a kiskereskedelmi forgalom és történelmi mélyponton stagnált a munkanélküliség
Oroszországban gyorsult a kiskereskedelmi forgalom éves növekedése novemberben, miközben a munkanélküliség történelmi mélyponton stagnált.
Az orosz statisztikai hivatal honlapjára felkerült adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom növekedése 6 százalékra gyorsult novemberben az októberi 5,2 százalékot követően. Az elemzői várakozások átlagában lassuló, 5 százalékos növekedés szerepelt novemberre.
Az idei első tizenegy hónapban 7,4 százalékkal nőtt az orosz kiskereskedelmi forgalom a tavalyi azonos időszakkal egybevetve a tízhavi éves 7,5 százalékot követőn.
Novemberben éves összevetésben 5,2 százalékkal nőtt az élelmiszerek, beleértve az italok és dohánytermékek kiskereskedelmi forgalma ugyanúgy, mint októberben. A nem élelmiszerek forgalomnövekedése 6,8 százalékra gyorsult az októberi éves 4,7 százalékról.
Szakértők szerint 7 százalékkal, kormányzati előrejelzések szerint pedig 8,6 százalékkal nő az idei év egészében a kiskereskedelmi forgalom Oroszországban tavalyhoz képest, amikor 6,4 százalékkal bővült.
Ugyancsak a statisztikai hivatal közölte, hogy novemberben történelmi mélyponton, 2,3 százalékon stagnált a munkanélküliség. Tavaly novemberben a ráta 2,9 százalék volt. Az idén novemberben a munkanélküliek száma 1 millió 797 ezer volt, 44 ezerrel több az októberinél.
Kapcsolódó cikkeink
KSH: decemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 0,1 százalékkal haladta meg, az előző havitól 1,2 százalékkal maradt el
A kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 0,4, naptárhatástól…
Tovább olvasom >Decemberben a magyar lakosság erős fogyasztása inkább külföldön, mintsem a hazai boltok forgalmában realizálódott
Decemberben a magyar lakosság erős fogyasztása inkább külföldön, mintsem a…
Tovább olvasom >Romániában 8,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom 2024-ben
Romániában 8,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom 2024-ben – közölte…
Tovább olvasom >További cikkeink
MBH Bank: A januári inflációs adat után 4,6%-ra emeljük idei inflációs prognózisunkat
A decemberi 4,6%-os év/év alapú áremelkedést követően 2025. januárban 5,5%-kal…
Tovább olvasom >Nem magyar sajátosság a kiugró januári infláció – ekkor fékezhet az áremelkedés
Az év eleji áremelések hatásai egyértelműen megmutatkoznak a legfrissebb inflációs…
Tovább olvasom >Az ESG fenntarthatóság egyre fontosabb a hazai kkv-k számára
A fenntarthatóság és a vállalatirányítási szempontok (ESG: Environmental, Social, Governance)…
Tovább olvasom >