Orbán Viktor: magyar befektetések fognak megjelenni Brazíliában
Orbán Viktor miniszterelnök és Jair Bolsonaro brazil elnök közös sajtótájékoztatót tartott, azt követően, hogy Magyarország és Brazília között három megállapodás jött létre.
Magyarország és Brazília között három megállapodás jött létre Orbán Viktor miniszterelnök és Jair Bolsonaro brazil elnök tárgyalása után:
- Magyarország megállapodott Brazíliával a védelem területén.
- Egyetértési megállapodást kötöttek a humanitárius együttműködés előmozdításáról.
- Együttműködési szándéknyilatkozatot írtak alá a vízgazdálkodás és a szanitáció területén.
Orbán Viktor miniszterelnök közölte, hogy Moszkvából érkezett a brazil elnök úr Magyarországra. Minden diplomáciai erőfeszítés, amely a háború elkerülését célozza, lényeges – utalt Orbán Viktor arra, hogy az elmúlt hetekben az orosz-ukrán háború esetleges kirobbanása van a figyelem középpontjában.
Magyarországnak létkérdés a szabadkereskedelem, az exportunk elérni a nemzeti össztermék 80-90%-át. Ha nem lenne a világban szabadkereskedelem, a magyar emberek rosszabbul élnének. Megállapodtunk Brazíliával, hogy ők nyitva állnak arra, hogy magyar befektetéseket fogadjanak. Magyar beruházások, befektetések nagy számban jelennek majd meg Brazíliában – mondta Orbán Viktor.
Brazília részt vesz a magyar haderőfejlesztésben is. Vásároltunk két sugárhajtású katonai repülőgépet tőlük, ezt az utat szélesíteni fogjuk – hangsúlyozta. Kiemelte: a magyar felsőoktatás világszínvonalú, azt reméljük, hogy több brazil diák tanul majd nálunk piaci alapon is.
Kapcsolódó cikkeink
A Henkel organikus növekedést ért el 2025-ben, az innovációnak és a megnövelt hatékonyságnak köszönhetően a nyereségesség is javult
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Több mint 640 ezer egyéni vállalkozó nyilvántartását veszi át a kamara 2027-től
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A Grayling CEE Outlook 2026 elemzése feltérképezi a politikai kockázatokat és szakpolitikai irányváltásokat egy átalakuló régióban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Drágább lesz-e az élelmiszer Magyarországon, mint tavaly nyáron?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: januárban az előző év azonos időszakához mérten 2,5 százalékkal visszaesett, az előző hónaphoz képest 1,5 százalékkal bővült az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Fogyasztóvédők a tudatos vásárlásra hívják fel a figyelmet a fogyasztóvédelem világnapján
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


