Orbán Viktor: Gazdasági fellendülés és történelmi lehetőségek 2025-re
Péntek reggel Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádióban ismertette a magyar kormány 2025-re vonatkozó gazdasági céljait és a világban várható globális fordulat lehetőségeit. A miniszterelnök kiemelte, hogy Magyarország gazdasági növekedési pályára állhat, amelynek motorja a minimálbérek és az általános bérszintek további emelkedése lehet.
A 2025-ös célok és a költségvetés jelentősége
Beszédében hangsúlyozta, hogy a magyar kormány gazdasági stratégiájának középpontjában a stabilitás és a fejlődés áll. A miniszterelnök szerint a 2025-ös költségvetés kulcsfontosságú, mivel alapot teremt a 3% feletti gazdasági növekedés eléréséhez. Kiemelte, hogy a szakszervezetekkel kötött 3 évre szóló megállapodás jelentős lépés a bérek és a minimálbérek emelése terén.
A pedagógusok béremelése is kiemelt téma volt, amely további pozitív hatással lehet a gazdaságra és a társadalom egészére. Orbán Viktor szerint a bérszínvonal emelkedése nemcsak a dolgozók életminőségét javítja, hanem hozzájárul a gazdaság hosszútávú stabilitásához is.
Globális változások és történelmi lehetőségek
A miniszterelnök szerint 2025-ben a világ jelentős fordulóponthoz érkezhet, amikor is az új amerikai elnök hivatalba lépésével megindulhat egy átfogó globális változás. „Ez egy repülőrajtot jelent majd a világ számára, amelybe Magyarország is történelmi léptékben kapcsolódhat be” – fogalmazott Orbán.
A miniszterelnök optimistán nyilatkozott Magyarország jövőjéről, amelyben az infláció és a gazdasági nehézségek helyét a fellendülés és a siker veheti át. A nyugati civilizációban bekövetkező változások Magyarország számára történelmi lehetőséget jelenthetnek, hogy kiaknázza gazdasági potenciálját.
Schengeni csatlakozás és rendőri kapacitás
Orbán Viktor beszédében kitért Románia és Bulgária schengeni övezethez való csatlakozására is, amelyben jelentős szerepet tulajdonított a magyar EU-s elnökségnek és Pintér Sándor belügyminiszter munkájának. Hangsúlyozta, hogy a román-magyar határ őrzésében így felszabaduló rendőri kapacitások enyhítik a rendőrség létszámproblémáit, ami nagy könnyebbséget jelent a magyar közrend szempontjából.
A háború hatása az európai gazdaságra
A háború kérdése is kiemelt figyelmet kapott Orbán Viktor beszédében. Elmondta, hogy az európai gazdaság jelenlegi nehézségei a háborúkból fakadnak, de a 2025-ös év változást hozhat. „Jövőre minden megváltozik, és 2025-ben egy fantasztikus év vár ránk” – mondta a miniszterelnök, utalva a háború lezárásával összefüggő reményeire.
Kapcsolódó cikkeink
Fordulat 2024 – Aktív egyéni vállalkozók térnyerése
Az egyéni vállalkozások száma 2024-ben dinamikusan növekedett, miközben a társas…
Tovább olvasom >4000 milliárd forintnyi új beruházás érkezik hazánkba
A tavalyi a magyarországi gazdaságtörténet második legeredményesebb éve volt a…
Tovább olvasom >KSH: az egy évvel korábbihoz viszonyítva 1,7, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal mérséklődött az építőipari termelés volumene novemberben
2024 novemberében az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint…
Tovább olvasom >További cikkeink
Romániában 5,14 százalékra nőtt decemberben az éves infláció
Romániában 5,14 százalékra nőtt decemberben az éves inflációs ráta –…
Tovább olvasom >Fordulat 2024 – Aktív egyéni vállalkozók térnyerése
Az egyéni vállalkozások száma 2024-ben dinamikusan növekedett, miközben a társas…
Tovább olvasom >2024 az új rekordéve a hazai turizmusnak
A kiemelkedő 2023. évi eredményt is csaknem 11%-kal megfejelve minden…
Tovább olvasom >