Open for Business: komoly gazdasági előnyei vannak a LMBTQ+ befogadásnak
A globális nagyvállalatokat magába foglaló Open for Business koalíció a héten egy új jelentést adott ki, amely a magyarországi LMBTQ+ befogadás gazdasági előnyeit vizsgálja. A jelentés becslése szerint az LMBTQ+ diszkrimináció évente akár 193,2 milliárd forint veszteséget is okozhat Magyarországnak.
Az érintett területek és indikátorok a következők:
Nemzeti termelékenység: Az LMBTQ+ személyek gazdasági diszkriminációja évente akár 162 milliárd forint veszteséget is okozhat Magyarországnak. Az Európai Unió Alapjogi Ügynökségének adatai szerint 2023-ban a magyar LMBTQ+ közösség egynegyede (23%) diszkriminációval szembesült az álláskeresése során. Ez az egész ország termelékenységét hátráltatja.
Agyelszívás: Magyarország az elmúlt években szakképzett munkaerejének jelentős részét veszítette el nyitottabb társadalmak, különösen Németország, Ausztria és Hollandia javára. 2023-ban 33 700 fő hagyta el az országot – a legmagasabb szám Orbán Viktor 2010-es hatalomra kerülése óta. Továbbá a 16-24 éves fiatalok több mint fele (54%) határozottan úgy látja, hogy tíz éven belül külföldön dolgozna, míg csupán 6% nyilatkozott úgy, hogy Magyarországon maradna. A Világbank és a LinkedIn adatai azt mutatják, hogy a nyitottabb és toleránsabb társadalmak vonzzák a tehetségeket.
Közegészségügy: Az LMBTQ+ diszkriminációból adódó rosszabb egészségügyi kimenetel évente akár 31,6 milliárd forint veszteséget is jelenthet Magyarországnak, amelyből 22,7 milliárd forint a HIV és AIDS kezelése, míg 8,9 milliárd forint az LMBTQ+ személyek körében magasabb arányban tapasztalható depresszió miatt keletkezik.
Korrupció: Magyarország a második egymást követő évben az Európai Unió legkorruptabb országa az Amnesty International szerint. Az Open for Business adatai arra mutatnak rá, hogy az LMBTQ+ jogok és a korrupciós szint szorosan összefüggnek, sőt, az LMBTQ+ jogok javulása előrejelzi a korrupció visszaszorítására tett lépéseket.
Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere elmondta: „A sokszínűség számunkra nem csupán politikai eszme, hanem fontos gazdasági érv is. Budapestnek innovációban és kreativitásban is versenyképesnek kell maradnia a globális környezetben, és ehhez meg kell tartania, valamint be kell vonzania a tehetségeket. Mindig ki fogunk állni a szexuális kisebbségek és az LMBTQ+ közösség mellett, mert ha egy csoport diszkriminációját megengedjük, azzal a mindannyiunk elleni diszkriminációt engedjük meg.”
Garaj Zsuzsanna, az Open for Business magyarországi vezetője így nyilatkozott: „Az Open for Business korábbi jelentéséből már tudjuk, hogy az LMBTQ+ befogadás hatással lehet Magyarország gazdasági helyzetére és a Magyarországon működő vállalatok eredményeire. Az új adatok nemcsak megerősítik ezt, hanem arra is rámutatnak, hogy a gazdasági helyzet romlása és az LMBTQ+ közösség jogainak visszaszorulása között összefüggés van. Reméljük, hogy ezek az adatok hasznosak lesznek a civil társadalom és az üzleti vezetők számára egyaránt, hogy Magyarország minden polgára számára egy élhetőbb és virágzóbb országgá váljon.”
A teljes jelentés elérhető itt: www.open-for-business.org/hungary.
Kapcsolódó cikkeink
A Tesco publikálta Sokszínűségi, esélyegyenlőségi és befogadási jelentését
A Tesco immár negyedik alkalommal mutatja be transzparensen, mit tesz…
Tovább olvasom >Zéró kibocsátásban gondolkozik a Lidl 2050-re
A Lidl új, ambiciózus klímacélok mentén elkötelezte magát amellett, hogy…
Tovább olvasom >Több, mint jótékonyság – Milyen a jó CSR?
A CSR nem új fogalom – gyökerei az ipari forradalomig…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >