Olaszországban növekedés előtt áll a kézműves fagylaltpiac
A várakozások szerint 4%-kal nőhet a kézműves fagylalt értékesítése Olaszországban a 2025-ös nyári szezonban – derül ki a SIGEP World Observatory legfrissebb elemzéséből, amely a CREST-Circana és az Olasz Fagylaltkészítők Szövetségének (AIG) adatai alapján készült.
A szektor 2024-ben 3 milliárd eurós bevételt ért el, ami 1%-os éves növekedést jelent. Európában összességében 2,1%-kal nőtt a fagylalteladások száma, még úgy is, hogy a vendéglátóhelyi vendégforgalom 0,5%-kal csökkent – írja az ESM.
Az öt legnagyobb piacból – Olaszország, Németország, Spanyolország, Franciaország és az Egyesült Királyság –Olaszországban fogy a legtöbb – több mint 600 millió adag – fagylalt, ami a teljes európai fogyasztás 26,4%-át adja. A második a sorban Németország 25,1%-os részesedéssel, amelyet Spanyolország követ 20,6%-kal.
Matteo Figura, a Circana olaszországi Foodservice igazgatója szerint a fogyasztási hajlandóság növekszik, a vendégek minden huszonötödik alkalommal fagylaltot is választanak és úgy tűnik, még a bizonytalan időkben sem mondanak le a fogyasztók a fagylalt nyújtotta élményről.
Claudio Pica, az AIG főtitkára szerint ugyanakkor a növekedéshez képzésre is szükség van, mivel 15-20 ezer pultos munkatárs hiányzik országszerte a fagylaltozókból.
Az idény újdonságai között olyan ízek is megjelennek, mint az arónia, a céklás fagylalt, vagy például a fordított stracciatella, amely fehér csokoládédarabkákkal gazdagított étcsokoládés alappal készül.
Kapcsolódó cikkeink
Repülőn is jöhet a bor Olaszországból
Jelentősen egyszerűsödhet a beszállás az olasz repülőtereken: az új generációs…
Tovább olvasom >NewPrinces Group veszi meg a Carrefour olaszországi üzletei
Megállapodást kötött a Carrefour a NewPrinces Group-pal olaszországi tevékenységeinek értékesítéséről.…
Tovább olvasom >Legendás olasz panettone-gyártót vett az ír Valeo Foods
Újabb olasz cég felvásárlását jelentette be az ír székhelyű Valeo…
Tovább olvasom >További cikkeink
Provident: magyarok egyre nagyobb részének kihívás kijönni a jövedelméből
A magyarok egyre nagyobb részének kihívás kijönni a jövedelméből, a…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Mesterséges intelligencia a munkahelyeken: kik használják az AI-t?
Mesterséges intelligencia a munkahelyeken: kik használják az AI-t? A GKI…
Tovább olvasom >Továbbra is stabil a hazai munkaerőpiac
Továbbra is stabil a hazai munkaerőpiac, a foglalkoztatottak száma évek…
Tovább olvasom >