Olaszország idén is tarol a turisták körében – drágább, de megéri
Bár az árak emelkedtek, Olaszország továbbra is az egyik legnépszerűbb úti cél az európai és tengerentúli turisták számára. Kiss Róbert Richard turisztikai szakértő az InfoRádióban arról beszélt, hogy az ország gazdag kulturális és történelmi kínálata jóval túlmutat egy egyszerű tengerparti nyaraláson.
Telt ház a tengerpartokon
Az idei szezonban a népszerű olasz üdülőhelyek – köztük Bibione, Caorle, Jesolo és Rimini – zsúfolásig megteltek. A magyar utazók körében különösen népszerűvé vált Bari térsége is, miután a fapados járatok beindultak. Otrantó és Gallipoli utcáin már a magyar szó is gyakran hallható.
A tengerparti pihenés mellett sokan keresik fel Toszkánát, a Cinque Terre festői falvait La Spezia környékén, valamint Nápolyt és Pompeii romjait. A szigetek közül Capri és Szicília vonzza a legtöbb vendéget.
Drágulás: mennyire visszatartó tényező?
Az árak jelentősen emelkedtek: egy négytagú család számára egyhetes tengerparti nyaralás akár 6500 euróba is kerülhet. Kiss Róbert Richard szerint Olaszország drágább, mint Magyarország vagy Horvátország, és bizonyos térségek – például Genova és Viareggio – kifejezetten költségesek. Rimini környéke szintén feljebb pozicionált, míg Caorle és Bibione valamivel kedvezőbb árakat kínál.
A szakértő ugyanakkor hangsúlyozta: a látnivalók és a kulturális örökség olyan erős vonzerőt jelentenek, hogy az ország meglátogatása sokkal több egy szimpla nyaralásnál.
A túlturizmus árnyoldalai
Az olasz idegenforgalom sikerének ára is van. A legnépszerűbb helyszíneken – például Velencében, Gallipoliban vagy Otrantóban – gyakran túlzsúfoltság alakul ki. Velencében a karnevál idején szinte mozdulni sem lehet a tömegben, Gallipoliban és Otrantóban pedig még olyan szabályokat is be kellett vezetni, amelyek korlátozzák a turisták viselkedését.
A Cinque Terrén a parkolási rendszert is megváltoztatták: az autókat a településektől távolabb kell hagyni, onnan gyalog lehet megközelíteni a falvakat.
Nem leszünk egyedül
„Arra mindenképpen ügyelni kell, hogy ha népszerű úti célt választunk Olaszországban, nem leszünk egyedül” – figyelmeztetett Kiss Róbert Richard, aki szerint a zsúfoltság ellenére az ország változatlanul Európa egyik legvonzóbb desztinációja.
Kapcsolódó cikkeink
BalatonBike365: rekordforgalom a balatoni bringás turizmusban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Felmérést készített a legszebb magyarországi kilátópontokról a Csodásmagyarország.hu
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Új tanácsadói programmal segíti a szállodákat az MSZÉSZ
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Dr. Pogátsa Zoltán a magyar gazdaság állapotáról: Sem aranykor, sem apokalipszis
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Az euróövezeti GDP 0,1 százalékkal nőtt a második negyedévben az előző negyedévhez képest
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: az előző év azonos időszakához mérten 1,0 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 2,0 százalékkal bővült az ipari termelés
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >