Csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben
Októberben tíz hónapja a legnagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az előző havihoz képest az euróövezetben – jelentette csütörtökön az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.
Októberben szezonális kiigazítással 0,6 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene az előző havihoz képest az euróövezet 19 tagállamában és 0,4 százalékkal az Európai Unió 28 tagállamában. Az előző hónapban, szeptemberben az euróövezetben 0,2 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom és 0,1 százalékkal az EU-ban.
A kiskereskedelmi forgalom októberi 0,6 százalékos csökkenése tíz hónapja, 2018 decembere óta a legnagyobb csökkenés az euróövezetben.
A legnagyobb, 1,9 százalékos havi csökkenést Németországban és Írországban regisztrálták októberben. Finnországban 1,2 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom. A legnagyobb mértékben, 2,1 százalékkal Portugáliában nőtt a kiskereskedelmi forgalom havi bázison októberben, míg Lengyelországban 0,9 százalékkal, Belgiumban és Romániában pedig 0,8 százalékkal.
Éves összevetésben naptári kiigazítással az euróövezetben 1,4 százalékkal, az EU-ban 1,9 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom októberben.
A legnagyobb, 6,9 százalékos éves növekedést Romániában regisztrálták a kiskereskedelmi forgalomban októberben, Magyarországon 6,2 százalékosat, Máltán pedig 5,1 százalékosat. Szlovéniában októberben 5,4 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom az egy évvel korábbihoz képest, míg Szlovákiában 3,3 százalékos, Lettországban 0,4 százalékos volt az éves csökkenés. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
MBH gyorselemzés: Csökkent a kiskereskedelem lendülete májusban
A húsvéti költések után lassult a kiskereskedelmi forgalom bővülése májusban:…
Tovább olvasom >K&H Elemzői kommentár: A nagyobb lendületre vár a kiskereskedelem
A május elég rosszul alakult a boltokban, különösen az élelmiszerüzletekben,…
Tovább olvasom >NGM: a kormány mindent megtesz a kiskereskedelmi forgalom további növelése érdekében
A kormány töretlenül azon dolgozik, hogy a családok több pénzből…
Tovább olvasom >További cikkeink
EM: tovább folytatódik a visszaváltási rendszer fejlesztése
Az előző év elejétől bevezetett rendszernek köszönhetően 2025 nyarára jelentős…
Tovább olvasom >Lassulás és áremelkedés egyszerre – így alakul a tejpiac nyáron
A tejágazatban egyszerre van jelen a nemzetközi árnövekedés és a…
Tovább olvasom >Újabb probléma hozhat élelmiszer-drágulást
Súlyos következményekkel járhat a latin-amerikai agrárszektorra nézve, ha az Egyesült…
Tovább olvasom >