Októberben 2 százalékra gyorsult az eurózóna inflációja
Éves szinten 2 százalékra gyorsult a fogyasztói áremelkedés az euróövezetben októberben a szeptemberi 1,7 százalékról – közölte nem végleges adatként az EU statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön.
Elemzői várakozások átlagában 1,9 százalékos októberi infláció szerepelt.
A fogyasztói árak 0,3 százalékkal emelkedtek szeptemberhez képest, amikor még 0,1 százalékos csökkenést mértek.
Az energia, élelmiszerek, alkoholok és dohánytermékek ára nélkül számított éves euróövezeti maginfláció szeptemberhez hasonlóan októberben is 2,7 százalék volt.
Az energiaárak csökkenése 4,6 százalékra lassult a szeptemberi 6,1 százalék esésről. A nem energetikai ipari termékek éves áremelkedése 0,5 százalékra gyorsult a szeptemberi 0,4 százalékról. Az élelmiszerek, alkohol- és dohánytermékek éves árnövekedése 2,9 százalék volt októberben az előző havi 2,4 százalékot követően. A szolgáltatások szeptemberhez hasonlóan októberben is 3,9 százalékkal drágultak.
A legmagasabb éves inflációt Belgiumban (4,5 százalék), Hollandiában (3,2 százalék) és Észtországban (3,2 százalék) regisztrálták. A legalacsonyabb áremelkedést Írországban (0,2 százalék), Litvániában (0,4 százalék) és Szlovéniában (0,7 százalék) volt.
Az októberi infláció végleges adatait november 19-én teszik közzé.
Kapcsolódó cikkeink
K&H Elemzői kommentár: A vártnál rosszabbul alakult az infláció
Bár a piac arra számított, hogy júliusban a 4 százalék…
Tovább olvasom >Eurostat: 2%-kal bővült az európai jégkrémgyártás 2024-ben
Az Eurostat friss adatai szerint 2024-ben az Európai Unióban 2%-kal,…
Tovább olvasom >Drágul a csirke, drágul a tojás – ez vár most a magyar vásárlókra
Jelentős áremelkedés zajlott le a hazai baromfipiacon az elmúlt hónapokban…
Tovább olvasom >További cikkeink
Agrárminisztérium: célzott támogatás segíti a díszkertész kisvállalkozókat
Több szempontból kiemelten fontosak a zöldterület-kezeléssel foglalkozó vállalkozások, valamint a…
Tovább olvasom >Az OKSZ értékelése az élelmiszer inflációról
„Az élelmiszerek vártnál nagyobb (éttermi árak nélkül is 4,6 százalékos)…
Tovább olvasom >K&H Elemzői kommentár: A vártnál rosszabbul alakult az infláció
Bár a piac arra számított, hogy júliusban a 4 százalék…
Tovább olvasom >