Októberben 0,9 százalékkal kevesebb az ipari termelés
A KSH adatai szerint négy növekedést hozó hónap után a 10. hónapban havi alapon csökkent az ipari termelés.
Az előzetes adatok alapján az ipari termelés az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanap-tényezővel is kiigazított ipari termelési index októberben 0.9%-kal csökkent – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal. A visszaesés mögött az európai konjunktúrával párhuzamosan lassuló hazai feldolgozóipari lendület állhat, de nem kizárt, hogy egyedi technikai hatások is közrejátszottak.
Az előző év azonos időszakához viszonyítva 2007 októberében 8.5%-kal, míg munkanaphatástól megtisztítva 5.9%-kal nőtt. A termelés volumene az év első tíz hónapjában 8.6%-kal magasabb volt, mint az előző év azonos időszakában.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A nap mondása
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >KSH: Az élelmiszerek, italok, dohány kivitelének volumene 6,8 százalékkal, a behozatalé 9,8 százalékkal nőtt
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Csúcsra pörgött a SZÉP-kártya decemberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

