OKSZ-főtitkár: felpörög a kiskereskedelmi forgalom februárban
Nagy lendületet vehet a kiskereskedelmi forgalom februárban az emelkedő jövedelmek, az egyszeri juttatások és a kereskedelmet érintő változások miatt – mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára az MTI-nek hétfőn.
Vámos György jelezte: az üzletekben általában az év első két hónapja a legvisszafogottabb, idén februárban viszont kiugró forgalom várható. Éves szinten a kiskereskedelem 5-6 százalékos növekedésével számolnak 2022-ben, a főtitkár szerint ugyanakkor a februári forgalom a 8-10 százalékos növekedést is elérheti az előző év azonos időszakához képest.
Ennek okai között említette, hogy a minimálbér emelése, a fizetésemelések, illetve az egész évre ható kedvezmények mellett olyan egyszeri juttatásokat is kapnak a családok, amelynek egy részét az üzletekben fogják elkölteni. Vámos György arra számít, hogy akik nagyobb értékű vásárlást terveznek, azok akár már februárban megveszik a kinézett termékeket a családi adóvisszatérítésből vagy a 13. havi nyugdíjból.
Az OKSZ főtitkára kitért arra is, hogy február 1-jén életbe lépnek olyan szabályozások, amelyek szintén könnyítik a háztartások pénzügyi helyzetét, például egyes alapvető élelmiszereknél az árstop és az élelmiszerek vásárlásának lehetősége SZÉP-kártyával.
Vámos György úgy látja, hogy az árstop árfékező hatása a kijelölt élelmiszerek mellett a kapcsolódó termékekre is hatással lesz.
Hozzátette, hogy az üzleteknek nem kötelező biztosítani a SZÉP-kártyával történő fizetés lehetőségét, de számukra is előnyös, ha szerződnek a kibocsátó bankokkal a SZÉP-kártya elfogadására. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Így emelné a jövedelmek vásárlóerejét a kormány
A kamatmentes munkáshitel 2025 januárjától lesz igényelhető, megkezdődött a hitelkonstrukció…
Tovább olvasom >2025-ben magához térhet a fogyasztás
Mi jellemezte a magyar gazdaságot az elmúlt negyedévben? Mikor kap…
Tovább olvasom >Megszólalt a MOHU a visszaváltási limit kapcsán
A MOHU október 26-tól 5000 forintra mérsékelte az italcsomagolások visszaváltásánál…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >