OKSZ: a visszaeső multikat hiba lenne bezárni
Az elmúlt napokban elhangzott egy olyan nyilatkozat, hogy a visszaeső multikat a fogyasztóvédelmi hatóság kész bezárni. Érthető, vitathatatlan szándék, felvetődik azonban, hogy a nyomásgyakorlás mennyire áll arányban az ellenőrzések során fellelt szabálytalanságokkal – írja Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ).
A nemzetközi áruházak 5 százalékkal járulnak hozzá a nemzetgazdaság teljesítményéhez (nagyjából annyival, mint például a mezőgazdaság), 100 ezer alkalmazottat foglalkoztatnak, az elmúlt években 1 500 milliárd forint értékű építkezéssel, beruházással fejlesztették a magyar kereskedelmi hálózatot. A közel 100 ezer hazai kiskereskedelmi vállalkozás közül 3 ezer, a 140 ezer üzletből pedig 10 ezer nemzetközi tulajdonú.
Nincs különbség a nagy hazai láncok és a nemzetközi áruházak gyakorlata között: mindenki reklámoz a televízióban, rádióban, óriásplakátokon, saját áruházi újságjában és természetesen az üzletében is, mindenütt lehet pontokat, ajándékokat gyűjteni, leárazásra vadászni. Éhen halna az a kereskedő, aki trükközésre, a vásárló becsapására építené üzletpolitikáját.
A vásárlók sokmillió alkalommal térnek be az áruházakba, ahonnan a túlnyomó többség elégedetten távozik, akár hazai, akár nemzetközi értékesítőhelyen vásárolnak. A szabálytalanságok száma csekély töredékét képezi a vásárlások nagy tömegének. A tárgyszerű, arányos értékelést az is segíti, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság elmarasztaló határozatai mind nyilvánosak, bárki megtekintheti azokat.
(Világgazdaság Online)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
EM: tovább folytatódik a visszaváltási rendszer fejlesztése
Az előző év elejétől bevezetett rendszernek köszönhetően 2025 nyarára jelentős…
Tovább olvasom >Lassulás és áremelkedés egyszerre – így alakul a tejpiac nyáron
A tejágazatban egyszerre van jelen a nemzetközi árnövekedés és a…
Tovább olvasom >Újabb probléma hozhat élelmiszer-drágulást
Súlyos következményekkel járhat a latin-amerikai agrárszektorra nézve, ha az Egyesült…
Tovább olvasom >