OKSZ: a kiskereskedelem terhei fékezik a fogyasztói bizalom helyreállását
A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint júliusban a kiskereskedelmi forgalom 1,7 százalékkal nőtt az előző évhez képest, ám ez elmarad a reáljövedelmek bővülési ütemétől.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint a szektor nem tudja érdemben erősíteni a fogyasztói bizalmat, mivel a kormányzati intézkedések – köztük az árrésstop, a kiskereskedelmi különadó és a plázastop – jelentősen növelik a terheket.
Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára rámutatott: a beszállítói árak emelkedése nyomán újraéledtek a 2022–23-as inflációs félelmek, amelyeket az árrésstop sem tudott enyhíteni. Bár a beavatkozásnak volt egyszeri inflációcsökkentő hatása, a reprezentatív felmérések szerint a lakosság 75 százaléka mára nem érzékeli ennek előnyeit.
Az OKSZ szerint a különadó ténylegesen 31,5 százalékra emelte az áfaterheket, a MOHU által fizetett kezelési díj mérséklése szűkíti a visszaváltási rendszer forrásait, a plázastop kiterjesztése pedig akadályozza a hatékonyságnövelést. „Ezek a lépések elszívják a beruházási forrásokat, csökkentik az akciók számát és mértékét, ami különösen a legnehezebb helyzetű vásárlóknak jelentene érdemi segítséget” – fogalmazott Kozák Tamás.
Kapcsolódó cikkeink
KSH: februárban a vendégek száma (közel 1,1 millió) 4,6, a vendégéjszakáké (2,4 millió) 5,2 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Az unióban és itthon is emelkedett a bárány ára
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Negyedével olcsóbb a búza, mint egy évvel ezelőtt
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy István: a kormány célja, hogy tovább erősítse a magyar agrárium versenyképességét, és biztos alapokra helyezze a hazai mezőgazdaság jövőjét
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Jelentősen olcsóbb lett a nagybevásárlás: az egy évvel ezelőttinél jóval kedvezőbb áron kapható több mint 900 termék
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >EY: Nőtt az aktivitás, mégis jelentősen csökkent a magyar vállalatfelvásárlási piac értéke
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


