OECD: Lassult a G20-ak gazdasági növekedése a tavalyi utolsó negyedévben
Lassult a 19 legnagyobb gazdaságú országot és az Európai Uniót tömörítő G20-csoport gazdasági növekedése a tavalyi utolsó negyedévben az előző negyedévvel összevetve.
A párizsi székhelyű szervezet honlapjára hétfőn felkerült adatok szerint a G20-ak GDP növekedése 2,1 százalékra mérséklődött a tavalyi negyedik negyedévben a harmadik negyedéhez képest, amikor még 7,8 százalékos bővülést mértek.
A tavaly december végével záródott három hónapban a legnagyobb gazdasági növekedést Indiában regisztrálták, 7,9 százalékosat a harmadik negyedévi 23,7 százalék bővülés után.
Mexikóba 3,3 százalékkal, Brazíliában 3,2 százalékkal, Ausztráliában 3,1 százalékkal, Indonéziában 2,9 százalékkal, Japánban és Szaúd-Arábiában egyaránt 2,8 százalékkal, Kínában 2,6 százalékkal, Kanadában 2,3 százalékkal, Törökországban 1,7 százalékkal, a Dél-Afrikai Köztársaságban 1,5 százalékkal, Dél-Koreában 1,2 százalékkal, Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban egyaránt 1 százalékkal, Németországban pedig 0,3 százalékkal nőtt a gazdaság.
Olaszországban 1,9 százalékkal, Franciaországban 1,4 százalékkal csökkent a GDP a harmadik negyedévvel összevetve, amikor jelentősen, 15,9 százalékkal, illetve 8,5 százalékkal nőtt a gazdaság.
Az OECD számításai szerint a G20-ak együttes GDP-je 3,3 százalékkal csökkent tavaly. Két országban nőtt csupán a gazdaság: Kínában 2,3 százalékkal, Törökországban pedig 1,8 százalékkal. A legnagyobb gazdasági visszaesés Nagy-Britanniában volt, ahol 9,9 százalékos GDP-csökkenést jegyeztek fel.
Az OECD a G20-csoport idei gazdasági növekedését 6,2 százalékra várja. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Ez vezethet a gazdaság bővüléséhez 2025-ben
Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány legfrissebb elemzése szerint Magyarország gazdasági teljesítménye…
Tovább olvasom >A sikeres piaci növekedés receptje az elégedett munkaerővel kezdődik
Az elmúlt években számos bizonytalanság övezte nemcsak a nagyobb világgazdasági…
Tovább olvasom >GKI elemzés: A gazdasági kiszolgáltatottságról mi magunk is tehetünk
A kormány 2025-ös „repülőrajtjához” szükség lenne az export felfutására (a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Hősök és árulók ‒ a visszaélésbejelentési rendszer első éve
Az egész Európai Unióban, így nálunk is legalább egy éve,…
Tovább olvasom >KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >