Ő a Budapest Airport új vezérigazgatója
A Budapest Airport Zrt. új vezérigazgatója Francois Berisot lett, aki a VINCI Airports csoport belgrádi Nikola Tesla Repülőtérén szerzett vezetői tapasztalatait most a magyar fővárosi repülőtér irányítására használja fel. Berisot elődje, Kam Jandut helyére lép, követve a vállalat vezetőségének és felügyelőbizottságának teljes cseréjét, ami a magyar kormány által nemrégiben végrehajtott visszavásárlást követően történt.
![](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2024/06/Kepernyofoto-2024-06-26-14.07.00-1024x673.png)
Francois Berisot, a Budapest Airport új vezérigazgatója – Fotó: Budapest Airport
A nemzetgazdasági miniszter, Nagy Márton június 6-án jelentette be, hogy a Budapest Airport Zrt. majdnem két évtized után ismét magyar többségi tulajdonba került, egy történelminek tekinthető tranzakció eredményeképpen. A kormány és a francia társbefektető, VINCI közötti megállapodás értelmében a magyar állam 80 százalékos, míg a VINCI 20 százalékos részesedést szerzett.
Az új vezetőség tagjai között szerepel több magas rangú hazai gazdasági és pénzügyi szakember is, beleértve Lóga Mátét és Antal Ferencet a Nemzetgazdasági Minisztériumból, Parragh Lászlót, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökét, valamint Guller Zoltánt, a Magyar Turizmus Ügynökség igazgatósági elnökét. A felügyelőbizottságba a Corvinus Zrt. vezérigazgatója, Torzsa Andrea, Túri Anikó, a Nemzetgazdasági Minisztérium közigazgatási államtitkára, valamint Szabó-Szombati Tibor ügyvéd került.
Francois Berisot kinevezése fontos lépés a Budapest Airport további fejlesztése szempontjából. Az új vezérigazgató nemzetközi tapasztalata és szakértelme várhatóan hozzájárul majd a repülőtér operatív hatékonyságának növeléséhez, a kereskedelmi lehetőségek bővítéséhez, valamint az infrastrukturális projektek előmozdításához.
A tranzakció részleteit tekintve, a vételár 3,1 milliárd eurót tett ki, amelyet a hitelezői konzorciummal kötött megállapodás révén finanszíroztak. A korábbi tulajdonosok által felvett 1,44 milliárd eurónyi hitelt pedig meghosszabbították, biztosítva a repülőtér hosszú távú pénzügyi stabilitását.
Ez a lépés nem csupán gazdasági, hanem stratégiai jelentőséggel is bír, hiszen a Budapest Airport kulcsszerepet játszik Magyarország nemzetközi kapcsolatainak és a turizmus fejlődésének támogatásában. Az új vezetés és a frissített stratégiai irányok megvalósítása révén a repülőtér várhatóan tovább erősíti pozícióját a közép-európai régióban.
Kapcsolódó cikkeink
Újra nemzeti többségi tulajdonban a budapesti repülőtér, megszűnik a légitársasági különadó
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és Nicolas Notebaert, a Vinci Airports…
Tovább olvasom >NGM-helyettes államtitkár: a Budapest-Brassó járat indítása mindkét város számára fontos lépés
A Budapest-Brassó járat indítása mindkét város és mindkét ország számára…
Tovább olvasom >Második borversenyt rendezte a Budapest Airport közel 300 magyar borral
Május 9-én került megrendezésre a Budapest Airport második borversenye, amely…
Tovább olvasom >További cikkeink
Év promóciója 2025 verseny, felhívás és nevezés
A Trade magazin ismét versenyt hirdet az FMCG-szektor szereplői között…
Tovább olvasom >Működne Magyarországon a boltok elleni bojkott?
Az elmúlt napokban egyre nagyobb figyelmet kapott az a közösségi…
Tovább olvasom >Nem nyitott üzletet Nyíregyházán a Mere, törölték a nyilvántartásból
Bár korábban bejelentették, hogy a spártai spórolásáról ismert orosz diszkontlánc,…
Tovább olvasom >