Nyomás alatt a magyar webshopok
Bár a hazai webáruházak többsége (80%-a) továbbra is növekedésre számít 2025-ben, a nemzetközi piacterek belépése érezhető nyomást gyakorol rájuk: egyharmaduk már forgalmi visszaesést érez. Ugyanakkor közel ötödük kifejezetten jelentős bővüléssel kalkulál, derül ki a Shoprenter és a Visa közös Nagy Webáruház Felméréséből.
A cikk a Trade magazin 2025/11. lapszámában olvasható.
A webshopok 9%-a 2025-ben indult, ami továbbra is az e-kereskedelem iránti erős vállalkozási kedvre utal. Az újonnan indult webshopok az átlagnál bizakodóbbak: 91%-uk növekedést prognosztizál, több mint harmaduk (38%) pedig másfélszeres árbevétel-növekedést tervez.
A háttérben ugyanakkor komoly működési nehézségek húzódnak meg. A legnagyobb problémát a válaszadók szerint az új vásárlók megszerzése (64%) és a vásárlási gyakoriság növelése (62%) jelenti. Emellett jelentős terhet ró a kereskedőkre a marketingmenedzsment (48%) és a visszatérő vevők megtartása (44%). A tőkehiány és a finanszírozási korlátok (37%) továbbra is akadályozzák a fejlődést.
A globális verseny hatása egyre inkább érzékelhető. A kínai hátterű Temu 2025-ös hazai megjelenése látványos piaci átrendeződést hozott: a kereskedők 33%-a forgalomcsökkenést tapasztalt az agresszíven árazó versenytárs miatt.
A fizetési szokásokban is átalakulás figyelhető meg. 2025-re a bankkártyás online fizetés vált a leggyakrabban használt móddá (35%), miközben a készpénzes utánvét részesedése – bár csökkenő – még mindig 28%. A bankkártyás utánvét aránya 21, a banki átutalásé 19%.
Kapcsolódó cikkeink
A Visa friss adatai szerint Európa karácsonyi vásárai komoly gazdasági hatást gyakorolnak
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >120 millió online rendelés 2025-ben, 8%-os hazai és 22%-os import növekedés: itt a legátfogóbb hazai kutatás az e-kereskedelemről
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A szezonhosszabbító fagylalt
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Közel egyharmadával drágult a tojás
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Problémarétegek
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Túl sok ajándék, túl sok étel: ünnepi túlzásaink komoly terhet rónak a környezetre
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
