Nyolc-tíz milliárd forintból épülhet kereskedelmi park Győrben
Mintegy 3-400 munkahelyet teremthet az a kereskedelmi park, amely 8-10 milliárd forintból épület meg Győr dél-délnyugati szélén – mondta a városi közgyűlés pénteki ülésén Borkai Zsolt polgármester (Fidesz-KDNP).
A 19 igen szavazattal, négy tartózkodás mellett elfogadott szabályozási terv módosítás szerint 34 hektáros projekt eredménye egy – 25, a szakáruházak esetében 30 százalékos beépítettség és 40 százalékos zöldterület-arány mellett – megvalósuló komplexum lesz, amelyben egy hipermarket mellett barkács-, bútor- és sportáruház, valamint gyorsétterem és autómosó kap helyet.
A most elfogadott előterjesztés szerint az átminősített terület az M1-es autópálya és a 83-as főút csomópontjánál található, attól délnyugati irányban további tervezett gazdasági, beépítetlen területek fekszenek. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi összevetésben csökkentek, éves szinten nőttek a termelői árak áprilisban
Az euróövezetben és az Európai Unióban (EU) havi összevetésben csökkentek,…
Tovább olvasom >Beperelte a Sheint a Tudatos Vásárlók Egyesülete: sötét trükkökkel manipulálják a vásárlókat
A Tudatos Vásárlók Egyesülete (TVE) több európai fogyasztóvédelmi szervezettel közösen…
Tovább olvasom >Óvatos optimizmus a turizmusban: májusban javult a konjunktúra, de még mindig mínuszban az ágazat
2025 májusában enyhe javulásról számoltak be a turisztikai vállalkozások: a…
Tovább olvasom >