Nyolc hónapja töretlen a fogyasztás bővülése, augusztusban 4,1 százalékra gyorsult a kiskereskedelmi forgalom növekedése
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján 2024 augusztusában is tovább folytatódott a kiskereskedelmi forgalom január óta tartó bővülési tendenciája – állapította meg a legfrissebb jelentés alapján hétfőn a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
A nyár utolsó hónapjában a kiigazított adatok szerint 4,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene az előző év azonos időszakához képest. A forgalom értéke 70 milliárd forinttal 1668 milliárd forintra emelkedett. A kiskereskedelmi forgalom az előző hónaphoz képest 0,8 százalékkal emelkedett.
Augusztusban a kiskereskedelem bővülése különösen magas mértéket ért el az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek esetében, ahol az előző évhez képest 8,9 százalékkal növekedve, 636 milliárd forintot ért el az értékesítés volumene. Az év első nyolc hónapjában összességében 2,8 százalékot ér el a kiskereskedelmi forgalom volumenének növekedése, miközben a kiskereskedelmi forgalom értéke 12 500 milliárd forintra emelkedett – idézte fel az NGM.
A minisztérium szerint a kiskereskedelmi forgalom folyamatos és gyorsuló bővülését elsősorban a 11 hónapja tartó és dinamikus reálbéremelkedés (legutóbb 9,4 százalékkal emelkedett), valamint az alacsony szintre visszaszorított infláció teszi lehetővé. A kiskereskedelemben zajló tisztességes és fokozott intenzitású verseny mellett a kormány változatlanul elkötelezett, ezért a folyamatosan zajló fogyasztóvédelmi ellenőrzések mellett továbbra is fenntartja az online árfigyelő működését – erősítette meg az NGM.
A következő hónapokban – a várakozások szerint – töretlenül folytatódhat az óvatossági motívum oldódása és a fogyasztás folyamatos visszaépülése, így a kiskereskedelmi forgalom növekedése. Ezáltal a kiskereskedelmi forgalom erősödése, a turizmus dinamikus növekedése mellett továbbra is a gazdasági bővülés motorja lesz – írta a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Kapcsolódó cikkeink
Bonitásvizsgálattal jelentős pénzösszegeket takaríthatnak meg a cégek
A bonitásvizsgálat egy speciális pénzügyi elemzési folyamat, aminek keretén belül…
Tovább olvasom >Gazdasági fellendülés lassú ütemben várható – a DUIHK legfrissebb felmérése
A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) 2024 őszi gazdasági…
Tovább olvasom >Új gazdasági „akcióterv”: Reális-e a háztartási hitelállomány további növelése?
A hazai lakhatási válság sajnálatos velejárója, hogy a többség nem…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >