Növénytermesztés a szupermarket parkolójában
Igen különleges helyen kezdett hidropónikus zöldségtermesztésbe egy amerikai szupermarket-lánc. A lépéssel a retailer a fogyasztók helyi termékek iránti egyre növekvő lelkesedését kívánja kiszolgálni.

Zöldségtermesztés pár lépésre az üzlettől
A helyi növény- és zöldségekhez való hozzájutás sok amerikai nagyvárosban nehéz. Éppen ezért találta ki a Natural Grocers, hogy szállítókonténert helyez el üzletei parkolójában, amelyekben vertikális termesztéssel állítja elő a friss zöldségeket és gyümölcsöket.
a GardenBox mérete akkora, hogy 4000 fej saláta is elfér benne, és mindez mindössze 82 lépésre van az üzlet polcaitól! A zöldségeket úgy szedik le, hogy rajtuk marad a gyökerük, ezáltal sokkal tovább lehet frissen tartani őket.
Springwise
Kapcsolódó cikkeink
Itt a Szupermenta nyári vetőmagtesztje: főszerepben a cukkini
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei cukkinivetőmagokat vizsgáltak a Szupermenta…
Tovább olvasom >Már növekszik a debreceni retek és a búza a Nemzetközi Űrállomáson
Megindult a Debreceni Egyetem (DE) kutatóinak eljárásával kezelt retek és…
Tovább olvasom >A hazai és az exportpiacokon is keresett termék a jó minőségű magyar spárga
A jó minőségű magyar spárga iránt óriási a kereslet mind…
Tovább olvasom >További cikkeink
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi és éves összevetésben egyaránt nőttek a termelői árak júniusban
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi és éves szinten…
Tovább olvasom >Jelentős egyszerűsítés: akár 57%-kal csökkenhet az adatpontok száma a vállalati fenntarthatósági jelentésekben
Az EFRAG tervezete alapján nagyfokú egyszerűsítések jönnek az ESRS szabványokban,…
Tovább olvasom >Átlagosan nem emelkedtek az árak az Auchanban tanszervásárában tavalyhoz képest
Kezdetét vette a tanszervásár az Auchanban, ahol idén nem kell…
Tovább olvasom >