Növeli hatékonyságát az EuroFamily
Nagy projektbe kezdett a Laurel az EuroFamily bolthálózatnál. A sikeres első bevezetés után megkezdődött a teljes bolthálózat átállítása. A Laura kasszaszoftvert a társaság nemrégiben bevezetett Vectory ERP rendszerével kellett összehangolni. A korszerűsítés nyomán csökken az árazásra fordított idő és jelentősen gyorsul a kiszolgálás tempója az érintőképernyős kasszazónákban.
Elkötelezte magát az EuroFamily bolthálózat a hatékonyság növelése mellett, ezért már korábban új ERP rendszert vezettek be, most pedig – az informatikai fejlesztés következő állomásaként – a Laurel cégcsoport Laura kasszarendszerét választották, amely minden igényt kielégít és Magyarország legnépszerűbb kasszaszoftvere. Az első bevezetés sikeres volt, a szakemberek folyamatosan reagáltak a menet közben jelentkező igényekre – tájékoztat Kiss Ferenc, a Laurel kiskereskedelmi rendszerek üzletág igazgatója.
Októberben az ütemterv szerint befejeződött öt üzlet átállítása. A boltok jellemzően 3-4 kasszás üzletek voltak, összesen 19 érintőképernyős, PC alapú kasszát állítottak üzembe, Laura szoftverrel. A vevők és a dolgozok is maximálisan elégedettek voltak az új értékesítési technológiával. A fejlesztésnek köszönhetően gyorsabb lett az árazás folyamata, és a kasszazóna is vásárlóbarátabbá vált: az árak beolvasása intelligens vonalkód-olvasókkal történik, ezáltal gyorsul az áthaladás, így a vevők elégedettsége fokozódik.
A végső cél természetesen az, hogy az EuroFamily hálózatában – amely jelenleg országszerte 36 üzletből áll – december elejéig mindenhol végrehajtsák az átállást a Laura kasszaszoftverre, ezzel a hatékonyságot, egyben az üzleti eredményességét is növelje a társaság. A teljes bolthálózat bevezetése elkezdődött és a tervek szerint november végére befejeződik – tette hozzá Kiss Ferenc.
Kapcsolódó cikkeink
BDO: Az ERP rendszer is lehet kétélű fegyver, ha nem értenek hozzá
Az integrált ERP, vagy vállalatirányítási rendszerek jó ideje forradalmasították már…
Tovább olvasom >BDO: innen lehet tudni, ha a vállalatirányítási rendszer elavult
A vállalatirányítási rendszerek (Enterprise Resource Planning, ERP) is képesek elavulni,…
Tovább olvasom >A pályázati források és a gyors megtérülés pörgetik az ERP-piacot
Az elmúlt években jelentősen bővült Magyarországon a vállalatirányítási rendszerek (ERP)…
Tovább olvasom >További cikkeink
A Munch-ba olvad Románia legnagyobb ételmentő platformja, így már közel hatezer partnertől lehet ételt menteni
A cseh versenytárs felvásárlása után, Romániában is folytatja a stratégiáját…
Tovább olvasom >A Valentin-napi hulladék kétharmada nem újrahasznosítható
Az Európai Unióban egyetlen Valentin-napon több mint 100 000 tonna…
Tovább olvasom >95 millió forint segítség másfél hónap alatt a Tesco munkatársaitól és vásárlóitól a rászorulóknak
95 millió forinttal támogatja az ország legnagyobb adománygyűjtő csapata az…
Tovább olvasom >