Növekvő tranzakciók: az elektronikus fizetések új lendületet kaptak 2024 második negyedévében
Az év első negyedévében tapasztalt szezonális visszaesés után 2024 második negyedévében ismét növekedésnek indult a POS-terminálok forgalma és a lebonyolított tranzakciók száma – derül ki az OTP Bank legfrissebb adataiból. Éves összehasonlításban a forgalom 6,6%-kal, míg a tranzakciók száma 9,5%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A növekedés ugyan némileg elmarad a korábbi évek hasonló időszakában tapasztalt mértéktől, ami elsősorban a lakosság óvatos költekezésére vezethető vissza, annak ellenére, hogy a reálbérek dinamikusan emelkedtek.
Dinamikusan terjed a mobil POS-megoldás
A SimplePay Telefonos POS-megoldás népszerűsége továbbra is gyorsan növekszik. Az elfogadóhelyek száma, ahol a kereskedők mobiltelefonjukat használják terminálként, 23%-kal bővült, míg az így végrehajtott tranzakciók száma 250%-kal, a forgalom pedig közel 170%-kal emelkedett az egy évvel korábbi adatokhoz képest. Ezzel párhuzamosan a hagyományos POS-terminált igénybe vevő vállalkozások száma is 11,5%-kal növekedett.
Hideg Noémi, az OTP Bank Kártyaelfogadás Szolgáltatás és ATM menedzsment vezetője a Pénzcentrumnak elmondta a szezonális vendéglátóhelyek, strandok és a turizmus beindulása jelentős szerepet játszott az elektronikus fizetések forgalmának emelkedésében. A tranzakciók számának gyorsabb növekedése a forgalomhoz képest arra utal, hogy egyre többen használják bankkártyájukat kisebb összegű vásárlásokhoz is, ami az egyre csökkenő készpénzhasználat jele.
Optimista kilátások az év hátralévő részére
Az OTP Bank szakértői optimistán tekintenek az év hátralévő részére, különösen az építőipar és az ingatlanpiac beindulásának hatásai miatt. A nyári hónapok után további növekedést várnak a vásárlásokban és az elektronikus fizetések terén, így a negyedik negyedévben akár két számjegyű növekedés is várható mind a forgalom, mind a tranzakciók számában.
Az elektronikus fizetések terjedése és a készpénzhasználat csökkenése hosszú távon is pozitív hatással lehet a magyar gazdaságra, különösen a kiskereskedelem és a szolgáltató szektor területén. Az OTP Bank adatai azt mutatják, hogy a fogyasztók egyre inkább bíznak az elektronikus fizetések biztonságában és kényelmében, ami tovább erősítheti ezt a trendet a jövőben.
Kapcsolódó cikkeink
Díjemelési hullám közeleg a hazai bankoknál
2025 januárjától jelentős díjemelések várhatók a magyar bankoknál, miután lejár…
Tovább olvasom >Signature 40 újra – Szintet lépett a Signature Platform: elindult a Signature Alumni Club
2024-ben soha nem látott magaslatokra ért a Signature 40 lista.…
Tovább olvasom >KSH: augusztusban a bruttó átlagkereset 628 800 forint volt, 13,1 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
2024 augusztusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 628…
Tovább olvasom >További cikkeink
Hogyan fognak az európaiak vásárolni az idei ünnepi szezonban?
A ShopFully és az Offerista Group az „Holiday Shopping Study…
Tovább olvasom >Új napelemparkkal bővül a Nestlé szerencsi gyár
Jövő márciusban lép működésbe az az 1,5 GW éves teljesítményű…
Tovább olvasom >Az irodapiacon túlkínálat, a kiskereskedelmi ingatlanok és szállodák terén visszatérő kereslet várható 2025-ben
A magyar kereskedelmi ingatlanpiacot jelenleg a tranzakciószámok csökkenése és a…
Tovább olvasom >