Növekedési pályán a magyar vidék
Magyarország kormányának jövőképe az, hogy a gazdálkodás és az élelmiszeripari termelés hosszú távon is jövedelmező és társadalmilag elismert foglalkozás legyen – mondta Nagy István agrárminiszter a CPAC Hungary – második európai Konzervatív Politikai Akció Konferencián.
![](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2023/05/de6218e947e1b11914c37669706aeb7eaa74bbe3_fhd_1920_w3h2-300x200.jpg)
(Fotó: Fekete István)
A tárcavezető kifejtette, a 2010-es választások után hivatalba lépő polgári kormány haladéktalanul megkezdte a korábbi, vidékellenes baloldali politikai örökség felszámolását. Kemény munkával sikeresen növekedési pályára állították a magyar vidéket. Megalkottuk Európa egyik legszigorúbb földtörvényét, megvédtük a magyar földet, tudatosan fejlesztettük és azóta is fejlesztjük a hazai agráriumot és élelmiszeripart, és megvédtük és azóta is megvédjük a magyar gazdák érdekeit, hangsúlyozta Nagy István. Hozzáette, nemzeti szuverenitási kérdés az, hogy a föld kinek a tulajdonában van. Ezért vetettek véget a zsebszerződések korának, és vitték végig a „Földet a gazdáknak” programot.
A miniszter arról is beszélt, hogy az élelmiszer-ellátás nemzetstratégiai kérdés
A magyar vidék olyan tartalékokkal rendelkezik, melyek az állandóságot nyújtják a gyorsan változó, kihívásokkal teli világban. Az intézkedések előterében a rövid ellátási lánc megerősítése és a helyi termékek támogatása, az önellátás további megerősítése áll. A hazai termékek választásával a magyar családokat és a magyar gazdák megélhetését is támogatjuk – húzta alá.
A tárcavezető leszögezte, a vidék gazdaságának erősítése egész Magyarország megerősítését jelenti
Éppen ezért a kormány az uniós jog adta maximális mértékben, 80 százalékban biztosított nemzeti kiegészítő finanszírozást a Közös Agrárpolitika Stratégia Terv 2023-2027 közötti időszakában az uniós fejlesztési forrás mellé. Ennek köszönhetően feldolgozó üzemeket, raktárakat, tárolókat és állattartó telepeket építenek, modernizálják és digitalizálják a mezőgazdaságot, alapjaiban újítják meg a magyar vidéket és a magyar agráriumot. Végül Nagy István kitért arra is, hogy természeti tőkénk, a Kárpát-medence élőhelyeinek, fajainak megóvása szintén stratégiai kérdés. A környezet-és természetvédelemnek új szintre kell emelkednie, teremtésvédelemmé kell válnia. Ez egy olyan érték, amiért érdemes és kell is küzdenünk a 21. században – emelte ki.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Fókuszban a közvetlen termelői értékesítés erősítése
Napjainkban kiemelt kérdés életünk minden területén a fenntarthatóság. Gazdasági és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság a polcon – Mit gondolnak a vásárlók a csomagolásról és a környezetvédelemről?
A környezettudatosság egyre fontosabbá válik a mai világban, és a…
Tovább olvasom >Békében a természettel
Természeti tőkénk, bolygónk élőhelyeinek, fajainak megóvása stratégiai kérdés, ennek érdekében…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >