Növekedésben a Bonduelle
A kedvezőtlen gazdasági helyzet ellenére is jelentősen, 19 százalékkal növelte árbevételét a Bonduelle-csoport a most zárult, 2007–2008-as pénzügyi évben.Az 1490 millió eurós árbevétel mellett a csoport működési eredménye 40 százalékkal növekedett, elérve ezzel a 100,4 millió eurót. A zöldségkonzerv-tevékenység 16, míg a fagyasztott-tevékenység 49 százalékkal fejlődött.
Az eredményekhez nagyban hozzájárult a Kanadában megvásárolt fagyasztott- és zöldségkonzervüzemek tevékenysége is, amivel a Bonduelle világméretű vállalkozássá vált.
A 2008–2009-es pénzügyi évben a Bonduelle saját márkás termékeinek értékesítését is növelni akarja Európában, melynek első lépéseként 2008 őszén megvásárolta a belga La Corbeille konzervgyárat, valamint együttműködési szerződést írt alá a francia Gelagri társulással.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Versenytényezővé válik a telephely az e-kereskedelemben
A digitalizáció és a fogyasztói elvárások gyors változása nyomán az…
Tovább olvasom >Exportban erősödik a Gyermelyi – alkalmazkodás a kihívásokhoz
A Gyermelyi Zrt. 2024-es pénzügyi beszámolója alapján világosan látszik: a…
Tovább olvasom >Önkéntes Vízadó program indul Budapesten
Önkéntes Vízadó programot hirdet Budapesten a 10 millió Fa, Budapest…
Tovább olvasom >