Megugrott a német kiskereskedelmi forgalom decemberben
Tavaly decemberben éves szinten, reálértéken számolva 4 százalékkal, nominális értéken 3,5 százalékkal nőtt a német kiskereskedelmi forgalom a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteki jelentésének előzetes adatai szerint.
Reálértéken számolva az élelmiszerek, dohánytermékek és alkoholos italok forgalma 3,2 százalékkal nőtt decemberben éves szinten, a ruházati cikkeké 0,6 százalékkal, a bútoroké 5,6 százalékkal, a gyógyszerek és egyéb egészségügyi termékeké 4,1 százalékkal.
Az előzetes adatok alapján szezonális kiigazítással számolva, havi szinten 0,2 százalékos reálértékű és 0,1 százalékos nominális forgalomnövekedés volt.
2014 egészében reálértéken 1,4 százalékkal, nominálisan 1,7 százalékkal nőtt a német kiskereskedelmi forgalom. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A német kiskereskedelmi forgalom csökkent áprilisban havi szinten
Németországban reálértéken 1,1 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom áprilisban havi…
Tovább olvasom >Újrahasználható termékdisplay használatával csökkenti a hulladékot Európa-szerte a dm
A dm drogérialánc több mint 2100 németországi üzletében, valamint más…
Tovább olvasom >Kassza nélküli okosüzletek Németországban: a lassú kezdet után gyors növekedés
Németországban későn indult el a kassza nélküli üzletek bevezetése, mégis…
Tovább olvasom >További cikkeink
Orbán Viktor: az árréscsökkentést új termékekre is be fogjuk vezetni, ha szükséges
Az árrésszabályozást fenn kell tartani, mert az indokolatlan áremelésekkel szemben…
Tovább olvasom >Felfutóban a hazai ginpiac – A SPAR szerint a vásárlók egyre tudatosabbak, és nyitottak a magyar márkákra
A gin értékesítése az elmúlt években látványosan erősödött a magyar…
Tovább olvasom >Egészséges, rostban és fehérjében gazdag húskészítményeket fejlesztettek ki Debrecenben
Új, egészségvédő, rostban és fehérjében gazdag, egyedi bioaktív hatóanyagokat tartalmazó…
Tovább olvasom >