Nőtt a G20-ak kivitele és behozatala a tavalyi utolsó negyedévben
Nőtt a G20-ak exportja és importja a tavalyi utolsó negyedévben, folytatva, bár kisebb ütemben, a harmadik negyedévi bővülést, miután az első fél évben jelentős visszaesést jegyeztek fel a koronavírus-járvány hatásaként.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD honlapjára felkerült adatok szerint a G20-ak kivitele a december végével záródott három hónapban 7,2 százalékkal, 3708 milliárd dollárra emelkedett, a behozatala pedig 6,8 százalékkal, 3660 milliárd dollárra nőtt a harmadik negyedévvel összevetve, amikor az export 20,6 százalékkal, az import pedig 16,8 százalékkal bővült.
Az OECD rámutatott arra, hogy a januárra vonatkozó előzetes számok az export és az import további bővülését jelzik.
A G20-ak exportja az első negyedévben 3,9 százalékkal, a második negyedévben pedig 16,8 százalékkal csökkent, az importja pedig az első negyedévben 3,7 százalékkal, a második negyedévben 15,2 százalékkal esett.
Az ázsiai és csendes-óceáni térségben a legjelentősebben Ausztrália kivitele és behozatala nőtt a tavalyi utolsó negyedévben, 11,6 százalékkal, illetve 7,9 százalékkal, valamint Japáné (+9,7 százalék, +6,5 százalék) és Kínáé (+6,1 százalék, +3,1 százalék).
Az Európai Unió kivitele 7,7 százalékkal, behozatala 6,4 százalékkal bővült a tavalyi harmadik negyedévvel összevetve. Egyebek között a francia export 9,4 százalékkal, az import 3,1 százalékkal, a német export 8 százalékkal, az import 7,3 százalékkal, az olasz export pedig 8,6 százalékkal, az import pedig 7,8 százalékkal nőtt. Nagy-Britannia kivitele 10 százalékkal, behozatala 16 százalékkal haladta meg a harmadik negyedévit.
Az amerikai kontinensen Brazília kivitele 2,8 százalékkal, behozatala 25,8 százalékkal nőtt (az import elsősorban nagyértékű olajipari berendezések vásárlása miatt ugrott meg ilyen látványosan). Kanada exportja 4,8 százalékkal, importja 4,7 százalékkal nőtt, az Egyesült Államok kivitele 8,6 százalékkal, behozatala 6,1 százalékkal haladta meg a harmadik negyedévit. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A szolgáltatás külkereskedelmi többlet a harmadik negyedévben 3,5 milliárd euró volt
2024 harmadik negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 4,2, importja…
Tovább olvasom >KSH: augusztusban 443 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet
Augusztusban a kivitel volumene 5,6, a behozatalé 4,5 százalékkal csökkent…
Tovább olvasom >A magyar gombatermesztés helyzete és kilátásai: innováció és fenntarthatóság az ágazatban
A magyar gombatermesztés az agrárgazdaság egyik különleges és kiemelkedő ágazata,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Szárnyal a gyorskereskedelem Indiában
Az indiai fogyasztók – különösen a fiatalabbak – egyre gyorsabb…
Tovább olvasom >Megújítja digitális hűségprogramját a német REWE Group
Adatvezérelt technológiákkal átfogoan megújítja a REWE és Penny vásárlók számára…
Tovább olvasom >Bezárja zambiai üzemét a Lactalis
A Lactalis Csoport bizonyos piaci dinamikákra hivatkozva bezárja zambiai üzemét…
Tovább olvasom >